Yükleniyor...

Ripple, Covid-19 Pandemisi İle Mücadele İçin Bağışlarına Devam Ediyor

San Francisco merkezli blockchain devi Ripple , COVID-19 salgını sırasında yoksulluk içinde olanları desteklemek için Tipping Point Topluluğu'na 100.

ripple covid19 ile mucadelesine devam ediyor

San Francisco merkezli blockchain devi Ripple , COVID-19 salgını sırasında yoksulluk içinde olanları desteklemek için Tipping Point Topluluğu’na 100.000 dolar bağışta bulundu.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’a göre, koronavirüs kaynaklı kriz insanları eşit olmayan bir şekilde etkiliyor ve düşük gelirli topluluklar bu süreçte çok daha savunmasız kalıyor. Sadece son 5 hafta içerisinde 26 milyon Amerikalı işsizlik maaşı başvurusunda bulundu.

Daha önce de sizler ile paylaştığımız üzere Ripple, San Francisco’daki gıda bankalarına 5 milyon dolarlık bağışta bulunmuştu. Ripple 2018 yılında da 100 milyon değerinde bir katkı ile yeni bir bağış kampanyası başlatmıştı. Ripple kurulduğu günden itibaren bu şekilde onlarca yardım kampanyasına destekte bulundu.

Koronavirüs ile mücadele küresel çapta devam ederken, birçok ünlü isimden de bağışlar gelmeye devam ediyor. Gelen bağışlar arasında en çok dikkat çeken, Twitter CEO’su ve Bitcoin savunucuları arasında yer alan Jack Dorsey’in 1 milyar dolar değerinde bağışta bulunması olmuştu.