Yükleniyor...

Ripple, Covid-19 Salgınıyla Mücadelede Büyük Çaba Gösteriyor

Ripple ve Ripple’ın eski CEO'su Chris Larsen, San Francisco merkezli bir gıda bankasına bağışta bulundu.

ripple coronavirus covid 19

Ripple ve Ripple’ın eski CEO’su Chris Larsen, San Francisco merkezli bir gıda bankasına bağışta bulundu. Bunun sebebi ise ölümcül coronavirus’un (Covid-19) etkisini azaltmak ve ihtiyacı olanlara destek olmak. Ripple Eylül 2018’de de 100 milyon dolardan fazla katkı ile ‘Ripple for Good’ adlı sosyal yardım etkinliği başlatmıştı. Bu kampanya sayesinde, bağış yapmak mümkün oluyor.

Gıda Kıtlığıyla Mücadele

Milyonlarca işletmeyi kapılarını kapatmaya zorlayan Covid-19 salgını, San Francisco Körfez Bölgesi’nde gıda krizine yol açtı. Gıda bankaları, işsizlikle ilgili iddialarda keskin bir artış ile beraber insanların gıda ürünlerine yönelik artan talebini karşılamak için mücadele ediyor. Ripple’den 1 milyon dolar bağış alan kar amacı gütmeyen kuruluşlardan biri olan Second Harvest of Silicon Valley Food Bank, işten çıkarılma nedeniyle yiyecek alamayan düşük gelirli insanlardan gelen tüm çağrıları yanıtlamak için mücadele ediyor. Kuruluşun CEO’su Leslie Bacho, şu ifadeleri kullanıyor:

“Yardım hattımız günde yaklaşık 180 çağrıyıya cevap veriyordu ancak şimdi son zamanlarda işsiz olan ve çok endişeli olan günlük bin 200 insan var. Şu anda çok fazla endişe var.”

Covid-19 Gıda Yardımı

Covid-19 Salgını ile Savaş

Mart ayında Ripple, kar amacı gütmeyen kuruluşlara kriz sırasında hayatta kalmalarına yardımcı olmak için 200 bin dolar gönderdi. Bununla beraber başka kripto para şirketleri de bu yardımlarda bulundu. Bu arada Twitter CEO’su ve Bitcoin savunucusu Jack Dorsey, Covid-19 ile savaşmak için 1 milyar dolar (net değerin yüzde 28’i) bağışlama konusunda benzeri görülmemiş bir karar vermişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner