Yükleniyor...

Ripple CTO’sundan Stablecoin Açıklaması

Ripple CTO'su David Schwartz, San Francisco merkezli şirketin kendi stablecoin'ini çıkaracağı yönündeki söylentileri çürüttü.

ripple ctosundan stablecoin aciklamasi

Ripple CTO’su David Schwartz, San Francisco merkezli şirketin kendi stablecoin’ini çıkaracağı yönündeki söylentileri çürüttü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Schwartz, Ripple’ın itibari para birimleri ile sabitlenmiş bir kripto para birimi yayınlayacaklarını iddia eden bir Youtube kullanıcısına yanıt olarak, böyle bir planın olmadığını belirtti.

Şubat ayı içerisinde Ripple, XRP Ledger’e eklenecek yeni iyileştirmelerin olacağını duyurmuştu. Bu yeniliklerinden birisi ise XRP Ledger üzerinde sabit paralar kullanılmasına izin veren bir güncelleme olduğu söylenmişti. Bu durum kripto topluluğunda, Ripple’ın kendi stablecoin’ini çıkaracağı şekilde yorumlanmıştı.

İtibari paralara sabitlenmiş kripto para birimleri, özellikle Mart ayında yaşanan piyasalardaki çöküşten sonra patlama yaşadı ve kümülatif değerleri şimdiden 10 milyar doları aştı. Önde gelen stablecoin olan Tether (USDT), geçtiğimiz günlerde XRP’nin piyasa değerini geçerek en büyük üçüncü varlık haline geldi.

Yaşanan bu rekabete de değinen Schwartz, bu iki kripto paranın farklı kullanım alanlarının olduğunu ve iki kripto paranın karşılaştırılmasını doğru bulmadığını belirtti. Schwartz, bir hükümet tarafından verilen para ile desteklenen ve merkezi bir şirket tarafından kontrol edilen Tether’in evrensel olabileceği ihtimaline inanmadığını söyledi.