Yükleniyor...

Ripple Davası: Kripto Para Topluluğunun Büyük Bir İlgiyle Takip Ettiği Davada Yeni Gelişmeler

San Francisco merkezli, kripto odaklı ödeme şirketi Ripple'a karşı açılan iki dava birleştiriliyor.

ripple lawsuit 2

San Francisco merkezli, kripto odaklı ödeme şirketi Ripple’a karşı açılan iki dava birleştiriliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ripple’ın yasa dışı bir şekilde, XRP’yi kayıt dışı bir emtia olarak sattığı iddia olunan davalarda, olayların tutarlı bir şekilde gözden geçirilmesi için incelemeler devam ediyor.

Söz konusu ilk dava, Ripple’ın Kaliforniya’daki reklam yasalarını ihlal ettiğini iddia eden, eski bir XRP yatırımcısı olan kurşun davacı Bradley Sostack’ın toplu davasıdır. 2018’de açılan Sostack’ın davası, Bitcoin Manipulation Abatement (BMA) tarafından açılan yeni bir dava ile birleştiriliyor.

ABD Kuzey Kaliforniya Bölgesi Bölge Mahkemesi’nden Yargıç Phyllis J. Hamilton, iki davanın birleştirilmesinin zamandan, usul ekonomisinin gözeltilmiş olunacağını ve çelişkili sonuçlardan kaçınılacağını söyledi.

“BMA eylemini bu eylemle ilişkilendirmek, davanın iki kere ayrı ayrı görülmesini engelleyecek ve aksi takdirde ortaya çıkabilecek çelişkili sonuçları önleyecektir.

Açıkçası, bu davada söz konusu temel iddia olan XRP’nin federal ve Kaliforniya eyalet yasası uyarınca bir emtia olarak nitelendirilip nitelendirileyemeyeceğine dair iddia, alışılmışın dışında ve inceliklidir. Mahkeme çelişkili hükümler konusunda daha az endişe duysa da, bu temel iddianın sonucunu belirlemesi önemli ölçüde emek gerektirecektir. ”

Ripple’ın Sostack davasının düşmesi yönündeki talebi, Şubat ayında reddedildi ve duruşmaya devam edilmesine karar verildi.