Yükleniyor...

Ripple Davasında, SEC’e Ait Özel Belgeler İstendi

Ripple (XRP) ve SEC arasındaki davaya bakan yargıç, kurum içi e-posta konuşmaları da olmak üzere SEC'in Hinman belgelerini teslim etmesi gerektiğine karar verdi.

Ripple Davasinda SECe Ait Ozel Belgeler Istendi

Ripple (XRP) ve SEC arasındaki davaya bakan yargıç, kurum içi e-posta konuşmaları da olmak üzere SEC’in Hinman belgelerini teslim etmesi gerektiğine karar verdi.

Dünyanın merakla takip ettiği davada sıcak bir gelişme yaşandı. ABD merkezli şirket Ripple, mahkemeden lehine bir karar aldı. Karara göre, davayla ilgili özel belgeleri saklamak isteyen SEC’in talebi reddedildi. Bahsi geçen belgelerin kısa sürede mahkemeye teslim edilmesi gerekiyor.

Mahkeme SEC’den Belgeleri İstedi, Ripple Yükselişe Geçti

Mahkemenin talep ettiği belgeler, SEC’in eski yöneticisi William Hinman‘ın konuşmasıyla ilgili çıktı. Hinman, 2018 yılında yaptığı konuşmasında Ethereum’un menkul kıymet olmadığını savundu. SEC daha önce, Ripple’ın bir menkul kıymet olduğu ancak koşulları ihlal ettiği gerekçesiyle dava açmıştı.

Her ne kadar kurum itiraz etse de yargıç Ripple lehine karar verdi. Bir sene daha sürmesi beklenilen davanın bu gelişme sayesinde kısa sürede biteceği iddia edildi. Popüler kripto para artık davayı kazanmaya çok yaklaştı.

Kararın çıkmasıyla birlikte, XRP fiyatı yükselişe geçti. Kripto para yatırımcıları artık davanın resmen bittiğini düşünüyor.

XRP Grafik Analizi, XRP Yükselişi Devam Eder mi?

Son gelişmelerle birlikte, uzun zamandır süren dava bitmeye çok yaklaştı. Popüler kripto para, yaklaşık yüzde 14’lük bir yükselişle mahkeme kararını kutladı. Uzmanlara göre, mahkemenin Ripple lehine sonuçlanması, kripto paranın boğa koşusuna başlamasını sağlayabilir. İnsanlar gelecekteki boğa piyasasının XRP öncülüğünde başlayacağını iddia ediyor.

XRP Grafik Analizi XRP Yukselisi Devam Eder mi 1

XRP üzerinde çizilen grafik analizlerine göre, fiyat tekrar 0.4739 dolar direncini aştı. Mahkeme kararının yarattığı yükselme heyecanı, fiyatın direnç üstünde sakinleşmesini sağladı. Boğa koşusuna başlayacağı iddia edilen XRP’nin önünde, güçlü bir 0.58 dolar direnci bulunuyor.

Davanın son kararı yaklaşmaya başladıkça, alım yönlü gelen hacimde artış görülüyor. Sosyal medya metriklerine ve borsadaki işlemlere göre yükselişin devam edeceği ön görülüyor.

Ancak analistler, yükselen fiyatın etkisiyle satıcıların ortaya çıkmasını da mümkün gördü. Haberin etkisinin geçmesiyle, satıcıların baskı yaratması düşüşü başlatabilir. Direnç seviyelerinin aşılmaması satıcı baskısını beraberinde getirebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner