Anasayfa Altcoinler Ripple (XRP) Ripple Davasında Yeni Bir Gelişme Yaşandı

Ripple Davasında Yeni Bir Gelişme Yaşandı

Ripple, XRP yüzünden sıkıntılı günler geçiriyor. Ripple’ın güvenlik sınıflandırmasıyla ilgili davası, XRP’nin menkul kıymet olarak kabul edilip edilmeyeceği konusunda hiçbir netlik olmadan devam ediyor. Duruşma tarihi belirlenirken, şirket davacılar tarafından yapılan iddialara karşı kendisini bir kere daha savundu.

Ripple, XRP’nin güvenli olmasına rağmen, Ripple’ı dava eden yatırımcıların dava açmak için geç kaldığını ifade etti. Dahası, davacılar tarafından ortaya atılan son argümanlar orijinal iddialarıyla çelişiyor. Davacılar, şirketin XRP’yi perakende yatırımcılara kayıtsız bir güvenlik olarak sattığını iddia ediyor.

Ripple İtiraz Etti

Şirket, bu konuyla alakalı olarak iddiaları reddedip XRP’nin kendi kontrollerinde olmadığını dile getiriyor. Ripple 4 Aralık’ta Kaliforniya Bölge Mahkemesi’ne yaptığı itiraz ile XRP’nin menkul kıymet olmadığını ifade etti.

Şirket aynı zamanda XRP’nin menkul kıymet olarak kabul edilmesi durumunda dahi, satışının 2013 yılında başladığını ve 3 yıllık zaman aşımı kuralını aştığını ifade etti. Eğer dava zaman aşımı kuralına sadık kalır ve düşürülürse XRP’nin fiyatında artış yaşanabilir.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

Yorum Yapın, Görüşlerinizi Paylaşın

Bizi Takip Edin

725BeğenenlerBeğen
111TakipçilerTakip Et
10,591TakipçilerTakip Et
36AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar