Ripple Davasında Yeni Bir Gelişme Yaşandı • Coinkolik
Yükleniyor...

Ripple Davasında Yeni Bir Gelişme Yaşandı

Ripple, XRP yüzünden sıkıntılı günler geçiriyor.

Ripple Davası

Ripple, XRP yüzünden sıkıntılı günler geçiriyor. Ripple’ın güvenlik sınıflandırmasıyla ilgili davası, XRP’nin menkul kıymet olarak kabul edilip edilmeyeceği konusunda hiçbir netlik olmadan devam ediyor. Duruşma tarihi belirlenirken, şirket davacılar tarafından yapılan iddialara karşı kendisini bir kere daha savundu.

Ripple, XRP’nin güvenli olmasına rağmen, Ripple’ı dava eden yatırımcıların dava açmak için geç kaldığını ifade etti. Dahası, davacılar tarafından ortaya atılan son argümanlar orijinal iddialarıyla çelişiyor. Davacılar, şirketin XRP’yi perakende yatırımcılara kayıtsız bir güvenlik olarak sattığını iddia ediyor.

Ripple İtiraz Etti

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Şirket, bu konuyla alakalı olarak iddiaları reddedip XRP’nin kendi kontrollerinde olmadığını dile getiriyor. Ripple 4 Aralık’ta Kaliforniya Bölge Mahkemesi’ne yaptığı itiraz ile XRP’nin menkul kıymet olmadığını ifade etti.

Şirket aynı zamanda XRP’nin menkul kıymet olarak kabul edilmesi durumunda dahi, satışının 2013 yılında başladığını ve 3 yıllık zaman aşımı kuralını aştığını ifade etti. Eğer dava zaman aşımı kuralına sadık kalır ve düşürülürse XRP’nin fiyatında artış yaşanabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x