Yükleniyor...

Ripple, Dünya Günü Kutlaması Mesajında Neden Daha Sürdürülebilir Olduğunu Açıkladı

22 Nisan Dünya Günü ilk olarak 1969 yılında Ulusal UNESCO etkinliğinde, dünyamızın karşılaştığı çevresel tehditlere dikkat çekmek amacı ile San Francisco'da kutlanmaya başladı.

ripple dunya gununde yaptıgı aciklamada neden daha surdurulebilir oldugunu belirtti

22 Nisan Dünya Günü ilk olarak 1969 yılında Ulusal UNESCO etkinliğinde, dünyamızın karşılaştığı çevresel tehditlere dikkat çekmek amacı ile San Francisco’da kutlanmaya başladı. Dünya’mızın 2019 yılının sonundan itibaren maruz kaldığı Covid-19 salgını ile birlikte bu sene daha da çok ilgi çekti.

Blockchain şirketi Ripple, Dünya Günü’nde farklı para birimlerinin sürdürülebilirliğinin vurgulandığı bir kutlama yazısı yayınladı. Kripto piyasasında açıklamaları ile en çevreci şirket Ripple olarak biliniyor.

Yapılan açıklamada, ormanların gün geçtikçe yok olmasına dikkat çekilerek, para basmanın büyük bir çevresel etkiye sahip olduğu belirtildi. Bu aynı zamanda madeni paralar için de geçerli, çünkü madeni paralar için de 40.000 tondan fazla metal kullanılıyor.

Açıklamada kredi kartlarına da değinen şirket, çoğunlukla polivinil klorürden (PVC) yapılan kredi kartlarının doğa için uygun olmadığı dile getirildi. Çünkü bu malzemenin doğa da geri dönüşümü oldukça zor olarak biliniyor.

Ripple okuyucularına, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi Pow para birimlerinin de inanılmaz enerji tüketimine sebep olduklarına dikkat çekti. Bilindiği üzere madencilerin en büyük gideri elektrik enerjisi ve bu durum birçok kripto varlık eleştirmeninin, en çok dile getirdiği konular arasında yer alıyor.