Yükleniyor...

Ripple Elini Güçlendiriyor: Yeni Ortaklığıyla 10 Milyon Yeni Kullanıcıya Ulaşabilir

San Francisco merkezli blokzinciri şirketi Ripple, Malezya merkezli e-cüzdan şirketi Mobile Money ile yeni bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

ripple elini guclendiriyor yeni ortakligiyla 10 milyon yeni kullaniciya ulasabilir

San Francisco merkezli blokzinciri şirketi Ripple, Malezya merkezli e-cüzdan şirketi Mobile Money ile yeni bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Ortaklık, Malezya ve Bangladeş arasında gerçek zamanlı cüzdanlar arası transferler gerçekleştirilmesine olanak tanıyacak.

RippleNet ağı, uzun süredir ortağı olan ve 45 milyondan fazla müşteriye hizmet veren bKash ile Mobile Money’i birbirine bağladı. Mobile Money kurucusu Lee Eng Sia, şirketin ortaklık nedeniyle kullanıcı tabanını genişleteceğini düşünüyor:

“Ripple ile olan ortaklığımız, bizi Bangladeşli çalışanlara bu tür dijital havale çözümleri sunan ilk birkaç e-cüzdan şirketinden biri yapıyor ve bunun, kullanıcı tabanımızı genişletirken rekabette bir adım önde olmamızı sağlayacağından eminiz.”

10 Milyon Kullanıcı

Bangladeş’i nakit temelli bir ekonomiden dijital bir ekonomiye dönüştüren bKash, Kasım 2019’da Ripple ile güçlerini birleştirmişti. O zamanlar RippleNet ağı, 300 müşteriyi aşarak büyük bir kilometre taşına ulaştı.

CEO Kamal Quadir’e göre, ülkenin dijital dönüşümüne katkı sağlayan bKash, hala aşırı maliyetli ve yavaş para transferi sorunuyla karşı karşıyaydı ve bu yüzden Ripple’a başvurdular:

“Blokzinciri teknolojisinden yararlanmanın en büyük değerlerinden biri, şirketlerin anında, şeffaf ve düşük maliyetli küresel ödemeler için müşteri talebini karşılamasına izin vermesidir.”

Malezya’dan Bangladeş’e gönderilen havaleler, yerel bir özel bankacılık kurumu olan Mutual Trust Bank Limited desteğiyle gerçekleşecek.

Quadir, 10 milyondan fazla Bangladeşlinin kesintisiz para transferi yapabileceğini söylüyor:

“bKash, tüm dünyada 10 milyondan fazla yerleşik olmayan Bangladeşliye uygun maliyetli, hızlı, şeffaf ve güvenilir bir havale gönderme deneyimi sunmak için Ripple ile Bangladeş Mutual Trust Bank işbirliğiyle ortaklık yapmaktan mutluluk duyuyor.”

Ripple Müşterilerinin Çoğunluğu ABD’li Değil

Ripple ve yerel varlığı XRP’nin geleceği, şirketin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından dava edilmesinin ardından Aralık ayı sonlarında aniden gündeme geldi.

Ancak CEO Brad Garlinghouse’un açıkladığı gibi, Ripple müşterilerinin yüzde 95’i ABD’den değil:

“Bugün müşterilerimizin çoğu ABD müşterisi değil… RippleNet müşterilerinin %90’ından fazlası Amerika Birleşik Devletleri dışında… Küçük ülkeler için sıkıntılı bir durum yaratan sınır ötesi ödeme sorununu çözüyoruz.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x