Yükleniyor...

Ripple’dan Endişelendiren Transfer: Eski Ripple CTO’suna 41.2 Milyon XRP!

Twitter'daki Whale Alert hesabı, eski Ripple CTO'su Jed McCaleb'in cüzdanına milyonlarca XRP'nin aktarıldığını bildirdi.

Ripple Coin XRP

Twitter’daki Whale Alert hesabı, eski Ripple CTO’su Jed McCaleb’in cüzdanına milyonlarca XRP’nin aktarıldığını bildirdi.

Son birkaç saat içinde gerçekleşen iki büyük XRP işlemiyle ilgili alarm veren Whale Alert, ilk işlemle 5.3 milyon dolar değerindeki 22 milyon XRP kripto para borsası Bithumb’tan bilinmeyen bir cüzdana aktarıldığını bildirirken, ikinci işlemin Ripple tarafından Jed McCaleb’ın cüzdanına yapıldığını bildirdi.

Ripple tarafından gerçekleştirilen ikinci işlemle, Stellar Lumens’in (XLM) kurucu ortağı ve eski Ripple CTO’su McCaleb’in cüzdanına yaklaşık 10 milyon dolar değerinde 41.2 milyon XRP gönderildi. McCaleb’in cüzdanına yüksek miktarlarda XRP gönderildiğinde genellikle fiyatların kısa süre sonra düşmesi beklenir.

Bilmeyenler için, McCaleb, 2013’te Ripple’dan ayrılarak 2014’te Stellar’ı kurmuştu. 2014’te Ripple ile McCaleb arasında yapılan anlaşmayla McCaleb’in satışlarına günlük bir sınırlama getirildi, bu sınırlama 2016 yılında XRP’nin günlük hacminin belirli bir yüzdesine göre revize edildi. McCaleb ile çocukları, anlaşma imzalandığı sırada 7.3 milyar XRP’ye sahipti. Yani 2016 yılında McCaleb, XRP’lerin yüzde 7,3’ünü elinde tutuyordu.

XRP Balinaları Birikim Yapıyor

BetterPRNow podcast’ine ev sahipliği yapan Mark Phillips, XRP transferlerini izleme web sitesi ledger.exposed’ın sağladığı verileri referans alarak, 20 milyondan fazla XRP’ye sahip en zengin cüzdanların yüzde 0,01’nin daha fazla XRP biriktirmeye başladığı bilgisini paylaştı.

Phillips, bu cüzdanların arkasında kurumsal yatırımcıların olduğuna inanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner