Yükleniyor...

Ripple Eski CTO’su Jed McCaleb Geçen Hafta 100 Milyon XRP’yi Elden Çıkardı

XRPscan'den gelen verilere göre geçtiğimiz sekiz günde Jed McCaleb, 100 milyon XRP'nin biraz üzerinde satış yaptı.

mccaleb ripple xrp

XRPscan’den gelen verilere göre geçtiğimiz sekiz günde Jed McCaleb, 100 milyon XRP’nin biraz üzerinde satış yaptı. Bazıları McCaleb’in XRP varlıklarının bu yıl tükenmesini bekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

XRPscan platformuna göre 4 Nisan’dan bu yana Ripple Labs’ın kurulmasına yardımcı olan eski CTO Jed McCaleb, 100,8 milyon XRP transfer etti. 6 Nisan’da ise McCaleb, XRPscan’den alınan verilere göre Ripple’dan 364.768.757 XRP aldı. XRP’nin mevcut döviz kurunda, bu 139.151.938 dolara denk geliyor.

7169XRP 0

Jed McCaleb, XRP Zenginliklerini Satmaya Devam Ediyor

Ripple’ın kurucu ortağı ve ilk CTO’su, “tacostand” dijital cüzdanından toplam 100,8 milyon XRP taşıyan dokuz işlem gerçekleştirdi. Her biri 12 milyon veya 8,4 milyon XRP token taşıyordu. Bugünkü işlem 8,4 milyon XRP değerindeydi. 4 Nisan’daki transferden önce Jed, XRP satışına bir ay ara vermişti. Önceki satış tarihi, 9.713.398.410000 XRP’nin çekildiği 4 Mart’tı.

Jed McCaleb, Ripple Labs’tan ayrıldığında, kuruluşun ortağı ve CTO’su olarak yardımından dolayı dokuz milyar XRP coin tazminat aldı. Uzlaşma anlaşması, fiyatın sıfıra düşmesini önlemek için dokuz milyar kripto paranın hepsini tek seferde satmasını engelledi. Bu nedenle Jed, 2018’de büyük XRP satışları başlattı (yaklaşık altı milyon XRP), ondan önce sattığı en büyük miktar ise üç milyon token’dı. 6 Aralık 2020’de ise McCaleb, 29,5 milyon XRP’yi sattı.

Araştırmacı, XRP Satışlarının Artmasını Bekliyor

Araştırmacı Leonidas Hadjiloizou, bu hafta McCaleb’in günlük 8,4 milyon XRP satmayı planladığını iddia etti. 18 Nisan itibariyle, Jed’in satışlarını günde 40 milyon XRP’den fazla artırması muhtemel. McCaleb’in XRP satışlarıyla bağlantılı web sitesine göre, şu anki hızda McCaleb bu yılın Ağustos ayına kadar elindeki XRP’leri bitirebilir.

Bununla birlikte, satılan XRP miktarını 40+ milyona çıkarırsa, XRP zulası bundan daha erken biter.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x