Yükleniyor...

Ripple Hukuk Danışmanı: SEC’in Yaptığı Zorbalık

Ripple ve SEC arasındaki dava kızışmaya devam ederken, Ripple Baş Hukuk Danışmanından SEC eleştirisi geldi.

Ripple Genel Danişmanindan SEC Eleştirisi Yaptiği Zorbalik

Ripple ve SEC arasındaki dava kızışmaya devam ederken, Ripple Baş Hukuk Danışmanından SEC eleştirisi geldi. Ripple Baş Hukuk Danışmanı Stuart Alderoty, ABD’den “mantıklı” kripto düzenlemesine acil ihtiyacı vurgularken, SEC’in yaklaşımını “zorbalık” olarak nitelendirdi.

Ripple Hukuk Danışmanı SEC’i Eleştirdi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) birçok yerden eleştiriler almaya devam ediyor. Uzun zamandır kriptolara ve kripto şirketlerine karşı tutumu nedeniyle eleştirilen SEC, Ripple söz konusu olduğunda da kınanmaya devam ediyor. Son olarak Ripple’ın Baş Hukuk Danışmanı Stuart Alderoty tarafından kaleme alınan bir makalede SEC’in hamleleri “zorbalık” olarak ele alındı.

Alderoty, en son makalesinde, Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Alt Komitesi tarafından geçen hafta düzenlenen Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) icra bölümüne odaklanan bir gözetim duruşması sırasında Rep. Sherman’ın “temel dışı” sözlerine atıfta bulundu. Makalede şu kısımlar dikkat çekti:

“SEC, kural koyma yoluyla düzenleyici netlik sağlamak yerine, düzenleme gibi görünen kanıtlanmamış iddialara odaklanarak kripto piyasalarına zorbalık yapıyor. Düzenleme gibi görünen kanıtlanmamış iddialar, denetlenmeyen bir düzenleyicinin kaprislerine kapılmış tüketicilere ve pazarlara zarar veren kötü bir politikadır”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner