Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Ripple (XRP) Ripple İçin Güzel Haber: İngiltere'ye Göre XRP Bir Menkul Kıymet Değil

Ripple İçin Güzel Haber: İngiltere’ye Göre XRP Bir Menkul Kıymet Değil

ABONE OL:google-news

Birleşik Krallık hükümeti, XRP’nin bir menkul kıymet değil, bir kripto para borsası token’ı olduğunu düşünüyor.

Birleşik Krallık, dün de haberini verdiğimiz gibi kripto para birimleri ve stablecoin‘lere yönelik düzenleyici yaklaşımını özetleyen yeni bir belge yayınladı. Rapor, XRP, Ethereum ve Bitcoin’i “öncelikle bir değişim aracı olarak kullanılan token’lar” olarak sınıflandırıyor. Sözde “takas token’ları”, “düzenlenmemiş” bir kategoriye girer, bu da bunların ne e-para ne de menkul kıymet olmadığı anlamına gelir.

HM Hazine raporu, İngiltere Mali Davranış Otoritesinin (FCA) 2019’da ortaya koyduğu bir çerçeveye atıfta bulunuyordu.

İngiltere hazinesi, konuyla ilgili olarak şu açıklamada bulundu:

“Menkul kıymet token’ları, Birleşik Krallık mevzuatında belirtildiği gibi, hisse senedi veya borçlanma aracı gibi belirli yatırımlara benzer özelliklere sahiptir. Genel olarak bunlar, geleneksel menkul kıymetlerin dijital biçimleri olan tokenize edilmiş olabilir.”

Bu sınıflandırma Ripple için önemli çünkü San Francisco merkezli ödeme şirketi, XRP’nin piyasaya sürüldüğünde kayıtsız bir menkul kıymet olduğunu ve bugüne kadar aynı şekilde  kaldığını iddia eden ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile mücadele ediyor.

Ripple, daha önce Birleşik Devletler’den gelen düzenleyici netlik çağrılarının ortasında İngiltere FCA sınıflandırmasını vurgulamıştı:

“Bu çerçevelerde liderlik eden ülkeler, sermaye, şirketler ve işleri çekmek için daha iyi konumlanacaklar özellikle de blockchain teknolojisi kalıcı olduğu için. Belirsiz yönergelere sahip bölgeler, rekabet gücünü korumak ve şirketleri daha iyi düzenlenmiş pazarlara kaptırmamak için kendi çerçevelerini oluşturmalıdır.”

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar