Yükleniyor...

Ripple İçin Güzel Haber: İngiltere’ye Göre XRP Bir Menkul Kıymet Değil

Birleşik Krallık hükümeti, XRP'nin bir menkul kıymet değil, bir kripto para borsası token'ı olduğunu düşünüyor.

ingiltere xrp ripple sec

Birleşik Krallık hükümeti, XRP’nin bir menkul kıymet değil, bir kripto para borsası token’ı olduğunu düşünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Birleşik Krallık, dün de haberini verdiğimiz gibi kripto para birimleri ve stablecoin’lere yönelik düzenleyici yaklaşımını özetleyen yeni bir belge yayınladı. Rapor, XRP, Ethereum ve Bitcoin’i “öncelikle bir değişim aracı olarak kullanılan token’lar” olarak sınıflandırıyor. Sözde “takas token’ları”, “düzenlenmemiş” bir kategoriye girer, bu da bunların ne e-para ne de menkul kıymet olmadığı anlamına gelir.

HM Hazine raporu, İngiltere Mali Davranış Otoritesinin (FCA) 2019’da ortaya koyduğu bir çerçeveye atıfta bulunuyordu.

İngiltere hazinesi, konuyla ilgili olarak şu açıklamada bulundu:

“Menkul kıymet token’ları, Birleşik Krallık mevzuatında belirtildiği gibi, hisse senedi veya borçlanma aracı gibi belirli yatırımlara benzer özelliklere sahiptir. Genel olarak bunlar, geleneksel menkul kıymetlerin dijital biçimleri olan tokenize edilmiş olabilir.”

Bu sınıflandırma Ripple için önemli çünkü San Francisco merkezli ödeme şirketi, XRP’nin piyasaya sürüldüğünde kayıtsız bir menkul kıymet olduğunu ve bugüne kadar aynı şekilde  kaldığını iddia eden ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile mücadele ediyor.

Ripple, daha önce Birleşik Devletler’den gelen düzenleyici netlik çağrılarının ortasında İngiltere FCA sınıflandırmasını vurgulamıştı:

“Bu çerçevelerde liderlik eden ülkeler, sermaye, şirketler ve işleri çekmek için daha iyi konumlanacaklar özellikle de blockchain teknolojisi kalıcı olduğu için. Belirsiz yönergelere sahip bölgeler, rekabet gücünü korumak ve şirketleri daha iyi düzenlenmiş pazarlara kaptırmamak için kendi çerçevelerini oluşturmalıdır.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x