Ripple için Kritik İddia! Coinbase'e Rüşvet mi Verildi? • Coinkolik
Yükleniyor...

Ripple için Kritik İddia! Coinbase’e Rüşvet mi Verildi?

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase, geçtiğimiz günlerde sürpriz bir karar olarak marketine XRP'yi eklemişti.

Coinbase ve Ripple XRP

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase, geçtiğimiz günlerde sürpriz bir karar olarak marketine XRP’yi eklemişti. Coinbase’in yaptığı sürprizle ilgili kritik bir iddia ortaya atıldı. Borsanın XRP’yi listelemesi için kendi kurallarını çiğnediği ve bunun için XRP’nin şirketi Ripple’dan bir ücret aldığı öne sürüldü.

XRP, 25 Şubat’ta Coinbase Pro’da listelenmeye başlamıştı. Kripto para biriminin devasa bir borsaya eklenmesi elbetteki fiyatta yüzde 10’un üzerinde artışa neden oldu. Nitekim ilk başta yatırımcıları heyecanlandıran gelişme bir müddet sonra heyecanını yitirdi ve XRP’nin fiyatında geri çekilme meydana geldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Diar’ın yayınladığı araştırmaya göre, Coinbase Pro, XRP’yi marketinde listelemek için yapmadığı bir şeyi yaptı ve önemli kurallarından birini çiğnedi. Ücret karşılığı XRP’yi marketine ekledi. Coinbase’in kurallarına göre, herhangi bir kripto para biriminin borsa platformuna eklenebilmesi için ücret talep edilmiyor, bunun yerine birtakım faktörler ele alınıyor. Bu faktörler arasında ise hiçbir şekilde ücret karşılığı ekleme yapıldığı bilgisi yer almıyor. Bunun yerine kripto para biriminin arkasındaki ekip gibi birtakım faktörlere bakılıyor.

Diar’ın paylaştığı araştırma raporu ise bunun tam tersini gösteriyor. Araştırma, Ripple’ın Coinbase’e XRP’yi listelemesi için bir ücret verdiğini ortaya koyuyor. İddiayı destekleyen bir başka şey ise Coinbase yöneticilerinden Elliott Suthers’ın Alistar Milne ile olan mail trafiği. Suthers, Ripple’ın Coinbase’e XRP’nin listelenmesi için herhangi bir ücret ödendi mi sorusuna bunu kayıt dışı bir şekilde tartışmak istediğini söylemiş olması Diar’ın iddiasını güçlendiriyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x