Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Ripple ile SWIFT Ortaklığı için Önemli Gelişme!

Ripple ile SWIFT Ortaklığı için Önemli Gelişme!

ABONE OL:google-news

Ripple’ın ortağı ve önde gelen ticari bankası Santander, İspanya, İngiltere, Polonya ve Arjantin olmak üzere dört ülkede SWIFT ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Bankacılık devi, sınır ötesi ödemeler için SWIFT’in Global Payments Innovation [GPI] teknolojisini kullanacak.

Ortaklık bir basın açıklamasıyla duyuruldu. Basın açıklamasında bankanın 2018 yılı sonuna kadar Şili ve Meksika’da da bulunmayı hedeflediği belirtiliyor. Ayrıca, Santander’in sınır ötesi işlemlerin yüzde 80’ini bu yılın sonunda SWIFT GPI ile gerçekleştireceği belirtiliyor. Dahası, 2019’da diğer ülkelerede bu teknoloji ile ulaşılması planlıyorlar.

2017 yılında SWIFT’nin GPI’sının lansmanından bu yana Santander ve SWIFT, küresel projelerde yakın bir şekilde çalışıyor ve coğrafi konumlarına uygun olarak Santander müşterilerinin sorunlarının çözümlerine derinlemesine yoğunlaşıyor.

Banco Santander, sınır ötesi ödemeler için Ripple’ın ödeme çözümünü kullanıyor. Bu yılın başlarında Ripple destekli uygulama olan OnePayFX’i piyasaya sürdüler.

Yakın zamanda Santander’in İnovasyon Müdürü Ed Metzger, bir röportajında Ripple’ın teknolojisinin müşterilerinin hayatını kolaylaştırdığını belirtti.

Ripple ekibi, 22 Ekim’den 25 Ekim’e kadar RippleNet’i gösterecekleri SWIFT’in gelecek konferanslarından Sibos’un bir parçası olacak.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar