Ripple ile SWIFT Ortaklığı için Önemli Gelişme! • Coinkolik
Yükleniyor...

Ripple ile SWIFT Ortaklığı için Önemli Gelişme!

Ripple’ın ortağı ve önde gelen ticari bankası Santander, İspanya, İngiltere, Polonya ve Arjantin olmak üzere dört ülkede SWIFT ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Ripple Santander

Ripple’ın ortağı ve önde gelen ticari bankası Santander, İspanya, İngiltere, Polonya ve Arjantin olmak üzere dört ülkede SWIFT ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Bankacılık devi, sınır ötesi ödemeler için SWIFT’in Global Payments Innovation [GPI] teknolojisini kullanacak.

Ortaklık bir basın açıklamasıyla duyuruldu. Basın açıklamasında bankanın 2018 yılı sonuna kadar Şili ve Meksika’da da bulunmayı hedeflediği belirtiliyor. Ayrıca, Santander’in sınır ötesi işlemlerin yüzde 80’ini bu yılın sonunda SWIFT GPI ile gerçekleştireceği belirtiliyor. Dahası, 2019’da diğer ülkelerede bu teknoloji ile ulaşılması planlıyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

2017 yılında SWIFT’nin GPI’sının lansmanından bu yana Santander ve SWIFT, küresel projelerde yakın bir şekilde çalışıyor ve coğrafi konumlarına uygun olarak Santander müşterilerinin sorunlarının çözümlerine derinlemesine yoğunlaşıyor.

Banco Santander, sınır ötesi ödemeler için Ripple’ın ödeme çözümünü kullanıyor. Bu yılın başlarında Ripple destekli uygulama olan OnePayFX’i piyasaya sürdüler.

Yakın zamanda Santander’in İnovasyon Müdürü Ed Metzger, bir röportajında Ripple’ın teknolojisinin müşterilerinin hayatını kolaylaştırdığını belirtti.

Ripple ekibi, 22 Ekim’den 25 Ekim’e kadar RippleNet’i gösterecekleri SWIFT’in gelecek konferanslarından Sibos’un bir parçası olacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x