Yükleniyor...

Ripple İlerleyen Günlerde ABD’den Çekilebilir

Ripple tarafından yayınlanan yeni bir blog yazısına göre, şirket tarafından bazı hizmetler yeniden markalandı ve şirketin küresel misyonu bir kez daha vurgulandı.

ripple abd cekilir mi

Ripple tarafından yayınlanan yeni bir blog yazısına göre, şirket tarafından bazı hizmetler yeniden markalandı ve şirketin küresel misyonu bir kez daha vurgulandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ripple geçtiğimiz günlerde iki ürününü yeniden markalamayı tercih etti. İlki, geliştirici odaklı ödeme platformu olan RippleX, artık Xpring adı ile anılmaya başlanacak. İkinci yenilik ise hayır kurumu ve eğitim platformu olarak bilinen, Ripple for Good’da gerçekleşti. Kurum artık Ripple Impact ismi ile faaliyetlerine aynı şekilde devam edecek.

Bu değişikler geçtiğimiz Ağustos ayında ticari marka başvuraları sırasında belirlenmişti ve bugün yayınlanan rapor ile tamamen resmiyet kazanmış oldu. Ripple yeni markaları ile birlikte, şirketin küresel olarak genişlemesini için yoğun bir mücadele içerisine girecek.

“Küresel finans sistemimizin doğasında var olan sürtüşmeleri ortadan kaldırıyoruz. Herkes için, her yerde, her zaman ödeme yapabilmenin temellerini atıyoruz.”

Firma bugün yaptığı açıklama ile birlikte, ana ödeme ürünü olan RippleNet’i de geliştiriceklerini belirtti. Şirketin Ekim ayı sonunda gerçekleşen olan konferansı Ripple Swell’de bu konular hakkında daha detaylı açıklamalar yapılacak.

Ripple ABD’den Ayrılır mı?

Şirket, küresel olarak genişleme çabalarını olumlu bir şekilde tasvir etmiş olsa da, diğer bir yandan da ABD’den tamamen çekilebilir.

Salı günü Ripple Yönetim Kurulu Başkanı Chris Larsen, LA Blockchain Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, ABD düzenleyicileriyle ilgili hayal kırıklığına uğradığını dile getirdi, Singapur ve Birleşik Krallık’ta daha uygulanabilir düzenleyici ortamlar sağlandığını ve şirketin genel merkezinin dostane yargı alanlarına taşınabileceğini belirtti.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’da Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile bu açıklamayı doğruladı. Ünlü CEO, Ripple’ın kurallardan kaçınmadığını sadece kuralların net olduğu bir alanda çalışmak istediklerini belirtti.

Diğer kripto para şirketleri tarafından satılan varlıklar gibi, XRP’nin de yasal statüsü belirsizliğini koruyor. Ayrıca, Ripple hakkında açılan toplu davalar ve kayıtsız menkul satma suçlamaları da halen devam ediyor. Şirketin genel merkezini başka bir ülkeye taşımak, bu davaları çözüme kavuşturmayacaktır. Ancak alınması muhtemel bu karar ile birlikte, Ripple gelecekte, düzenleyiceler tarafından daha az baskıya maruz kalabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x