Yükleniyor...

Ripple’ın (XRP) Dibi Gördüğünü Gösteren 5 Faktör

Popüler altcoin XRP, iki yıldan fazla bir süredir kayıplar yaşayarak, yatırımcılarının midelerine kramplar girmesine sebep olmaya devam ediyor.

Ripple Izdırabı Son Buluyor XRP’nin Dibi Bulduğunu Gösteren 5 Faktör

Popüler altcoin XRP, iki yıldan fazla bir süredir kayıplar yaşayarak, yatırımcılarının midelerine kramplar girmesine sebep olmaya devam ediyor. Ancak, varlığın sonunda bir dip bulduğunu gösterebilecek bazı sinyaller nedeniyle, tüm bu kayıplar yakında sona erebilir.

XRP En Yüksek Seviyesinden %90 Düştü

XRP’nin 2018’deki zirvesinde, altcoin tüm zamanların en yüksek değeri olan 3.50 doların üzerine çıktı. Ana akım medya kuruluşları popüler zamanda, yatırımcılara XRP’yi nasıl satın alacaklarını anlattı.

Kripto para ve Bitcoin balonu patlayınca, Ripple ve diğer altcoin’ler %90’a varan değer kaybı yaşadı. Aslında XRP, hem USD hem de BTC işlem çiftlerinde %90’ın üzerinde düşüş gösterdi.

Bitcoin USD cinsinden düştüğü için, XRP/USD bir süre önce de dibe vurmuş olabilir. Ancak, XRP/BTC işlem çiftinde, ayı piyasasının hakimiyetinin devam ettiği görülüyor. Altcoin, kripto balonu sırasında 23.000’den fazla satoshi değerine ulaştı, ancak şu anda yaklaşık 2000 satoshi değerinde satılıyor.

Bununla birlikte, Ripple’da günler geçtikçe yavaşça oluşan büyük bir iyileşmeye işaret eden birden fazla işaret vardır.

XRP’nin Dibi Bulduğunu Gösteren İşaretler

  • XRP/BTC ticaret çiftinde, altcoin şimdi serbest kaldı ve uzun vadeli düşüş trendi dirençli destek testini tekrar test etti.

  • Yakınlaştırılmış, haftalık destek tutma ile çakışan, aynı grafik zaman dilimi üzerinde bir sabah yıldızı (morning star) paterni de oluşturulmuştur.
  • Uzun vadeli düşüş trendi direncinin kırılmasına MACD göstergesinde yıl boyunca süren büyük bir yükseliş de eşlik ediyor.

  • Oldukça hassas TD Sıralı indikatörü ayrıca üçer aylık zaman dilimlerinde bir satın alma kurulumu başlattı. Benzer sinyaller son zamanlarda günlük, haftalık ve aylık grafiklerde de tetiklenmiştir.

  • Altcoin için duyarlılık her zaman düşük olabilir, ancak balinalar üç yıllık yeni düşükler belirlendikten sonra teslim olan küçük yatırımcılardan aldıkları XRP’yi biriktiriyor.

Bununla birlikte, yukarıdaki tüm sinyaller göz önüne alındığında, XRP mutlak tabanda geziyor olabilir ve altcoin yakında güçlü ve gecikmiş bir toparlanmaya başlayabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner