Yükleniyor...

Ripple, Kripto Para Düzenlemeleri ve Ethereum’un DeFi Hakimiyeti Hakkında Konuştu

RippleNet Genel Müdürü Asheesh Birla, fintech firmalarının 2021'de geleneksel bankacılık kurumlarının karşısına ciddi rakipler olarak ortaya çıkacağını düşünüyor.

ripple kripto para duzenlemeleri ve ethereumun defi hakimiyeti hakkinda konustu 1

RippleNet Genel Müdürü Asheesh Birla, fintech firmalarının 2021’de geleneksel bankacılık kurumlarının karşısına ciddi rakipler olarak ortaya çıkacağını düşünüyor. Hatta, bir kripto para şirketinin yakında eski bir finans kurumu satın alabileceğini söyleyerek iddialı bir tahminde bulunuyor. Birla, bir U.Today haberinde şunları söyledi:

“Zaman değişiyor. Bu yıl bir fintech veya kripto para birimi şirketinin geleneksel bir finans kurumu satın aldığını bile görebiliriz.”

Düzenlemeler Netlik Sağlayacak

Birla’ya göre bu, sektörde yapılacak düzenlemeler ile gerçekleşecek. Ripple’ın Genel Danışmanı Stu Alderoty, kripto para birimlerini düzenlemenin Biden yönetimi için önemli bir konu olacağını söylüyor:

“Etkin bir şekilde iletişim kurmaya olanak tanıyan ve tekdüze bir şekilde uygulanan akıllı, iyi düşünülmüş düzenlemeler, alanda denge kurmaya yardımcı olabilir ve inovasyonu serbest bırakabilir ve burada, ABD’de daha fazla ana akım benimsemeye yardımcı olabilir.”

Yıllar boyunca kripto paraların düzenlemesini gerektiğini söyleyen Ripple, Aralık ayında Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından dava edilmişti.

Ethereum’un DeFi Hakimiyeti

Geleneksel finansmanı üstlenmenin yanı sıra, Ripple’ın daha iddialı bir hedefi var: Ethereum’un merkezyetsiz finans sektöründeki hakimiyetini azaltmak.

Ripple’ın DeFi Başkanı Michael Zochowski, en büyük ikinci blokzincirinin, farklı protokollerde dağıtılan değerinin en az dörtte birini diğer blokzincirlerine kaybedeceğini tahmin ediyor:

“2021’in sonunda DeFi’de dağıtılan değerin en az %25’inin Ethereum dışındaki ağlarda olacağına inanıyorum.”

Flare’in XRPL’ye akıllı sözleşmeler eklemesi, tokenizasyon ve merkeziyetsiz borsalar ile XRP, DeFi alanında önemli bir yere sahip olabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x