Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Altcoin Haberleri Ripple, Kripto Para Düzenlemeleri ve Ethereum'un DeFi Hakimiyeti Hakkında Konuştu

Ripple, Kripto Para Düzenlemeleri ve Ethereum’un DeFi Hakimiyeti Hakkında Konuştu

ABONE OL:google-news

RippleNet Genel Müdürü Asheesh Birla, fintech firmalarının 2021’de geleneksel bankacılık kurumlarının karşısına ciddi rakipler olarak ortaya çıkacağını düşünüyor. Hatta, bir kripto para şirketinin yakında eski bir finans kurumu satın alabileceğini söyleyerek iddialı bir tahminde bulunuyor. Birla, bir U.Today haberinde şunları söyledi:

“Zaman değişiyor. Bu yıl bir fintech veya kripto para birimi şirketinin geleneksel bir finans kurumu satın aldığını bile görebiliriz.”

Düzenlemeler Netlik Sağlayacak

Birla’ya göre bu, sektörde yapılacak düzenlemeler ile gerçekleşecek. Ripple’ın Genel Danışmanı Stu Alderoty, kripto para birimlerini düzenlemenin Biden yönetimi için önemli bir konu olacağını söylüyor:

“Etkin bir şekilde iletişim kurmaya olanak tanıyan ve tekdüze bir şekilde uygulanan akıllı, iyi düşünülmüş düzenlemeler, alanda denge kurmaya yardımcı olabilir ve inovasyonu serbest bırakabilir ve burada, ABD’de daha fazla ana akım benimsemeye yardımcı olabilir.”

Yıllar boyunca kripto paraların düzenlemesini gerektiğini söyleyen Ripple, Aralık ayında Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından dava edilmişti.

Ethereum’un DeFi Hakimiyeti

Geleneksel finansmanı üstlenmenin yanı sıra, Ripple’ın daha iddialı bir hedefi var: Ethereum‘un merkezyetsiz finans sektöründeki hakimiyetini azaltmak.

Ripple’ın DeFi Başkanı Michael Zochowski, en büyük ikinci blokzincirinin, farklı protokollerde dağıtılan değerinin en az dörtte birini diğer blokzincirlerine kaybedeceğini tahmin ediyor:

“2021’in sonunda DeFi’de dağıtılan değerin en az %25’inin Ethereum dışındaki ağlarda olacağına inanıyorum.”

Flare’in XRPL’ye akıllı sözleşmeler eklemesi, tokenizasyon ve merkeziyetsiz borsalar ile XRP, DeFi alanında önemli bir yere sahip olabilir.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar