Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Ripple Kurucu Ortağının Cüzdanında Hala Hatrı Sayılır Miktarda XRP Var! McCaleb'in XRP'leri Ne Zaman Bitecek?

Ripple Kurucu Ortağının Cüzdanında Hala Hatrı Sayılır Miktarda XRP Var! McCaleb’in XRP’leri Ne Zaman Bitecek?

ABONE OL:google-news

Blockchain devi Ripple’ın kurulmasına yardım eden programcı, cüzdanından 76 milyon XRP daha taşıdı. Ripple kurucu ortağının tacostand bakiyesinde hala 404 milyon XRP bulunuyor. Bir araştırmacıya göre ise McCaleb’in elinde 2.896 milyar XRP mevcut.

Son blok zinciri verileri, Ripple’ın kurucu ortağı ve eski CTO’su Jed McCaleb’in son üç gün içinde “tacostand” cüzdanından 76,3 milyon XRP aktardığını gösteriyor. Bu transferlerden sonra toplam 403.973.642.005371 XRP, “tacostand” bakiyesinde kaldı. McCaleb satmak üzere 42.360.361 dolarlık XRP’yi hareket ettirdi.

XRP 1 7876 06 2

Bu kripto para çantası, Cuma gününden bu yana günde bir kez olmak üzere üç işlemde aktarıldı: biri 38,3 milyon XRP değerinde ve diğer ikisi de yaklaşık 19 milyon XRP değerindeydi.

Geçen hafta, McCaleb’in önceki iki günde 40 milyon XRP’yi hareket ettirdiğini sizlere duyurmuştuk. Bugün bu miktar ikiye katlandı.

McCaleb, 2021’in Sonunda Elindeki XRP’leri Bitirebilir

Jed McCaleb, 2013’te Ripple Labs’tan (o zamanlar OpenCoin olarak biliniyordu) ayrıldığından beri, diğer yönetim kurulu üyeleriyle olan tutarsızlıklar nedeniyle düzenli XRP ödemeleri alıyor.

McCaleb’ın bu satışları ve zaman aralıkları baz alındığı zaman 2021 sonunda elindeki XRP’lerin bitebileceği düşünülüyor.

XRP topluluğundan bir kripto uzmanı olan Leonidas Hadjiloizou, McCaleb’in şu anda soğuk depoda 2.896 milyar XRP’ye sahip olduğuna inanıyor:

“Jed bu hafta günlük 38.345.406,53 XRP satacak. Bu, 1 hafta içinde cari fiyatlarla yaklaşık 268M XRP yani 166M dolar anlamına geliyor. Bu hızla, 2,896 milyar XRP Mayıs ayına kadar bitecek. Bu oranın yarısıyla (günde 19 milyon) Temmuz ortasına kadar elindekiler tükenecek. Yıl sonuna kadar tükenmesi içinse ise günde 10 milyon satması gerekir.”

McCaleb’in XRP satışları, boyutlarına ve düzenliliğine rağmen XRP’nin fiyatını etkilemiyor. CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, XRP yazının yazıldığı sırada 0,577 dolardan el değiştiriyordu.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakU.Today
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar