Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Ripple Kurucu Ortağı Jed McCaleb Yine XRP mi Sattı?

Ripple Kurucu Ortağı Jed McCaleb Yine XRP mi Sattı?

ABONE OL:google-news

Ripple’ın kurucu ortağı Jed McCaleb, tacostand cüzdanından son iki günde yaklaşık 40 milyon XRP serbest bıraktı. İşlemlerle ilgili veriler XRPscan’den geldi.

ripple kurucu ortagi jed mccaleb yine xrp mi satti 2

Bu XRP adresi, şirketin Open Coin olarak bilindiği Ripple Labs’ın (2012) ilk kurulduğu günlerde kaydedilmişti. Yalnızca 2015’te Ripple olarak yeniden adlandırıldı.

McCaleb bu adresi, yönetim kurulu ile tutarsızlıklar yaşaması ve Stellar ve XLM’yi yaratmak üzere şirketten ayrıldığı 2013 yılından beri kullanıyor. McCaleb ayrılırken, Ripple’ın kurucu ortağı ve ilk CTO’su olarak yardımlarından dolayı şirket XRP olarak iyi bir tazminat ayırdı.

Ripple, McCaleb’a düzenli olarak ödeme yapıyor ve en sonuncusu Whale Alert tarafından 304.635.504 XRP’lik tek bir işlem olarak tespit edilmişti.

9 ve 10 Şubat’ta McCaleb, satılmak üzere yaklaşık 40 milyon XRP gönderdi. Aralık 2020’nin sonlarında paylaşılan verilere göre, toplam XRP varlığı ve karı 1.2 milyar doları buldu. McCaleb’ın cüzdanının mevcut bakiyesi ise 499.599.172.60537 XRP.

ripple kurucu ortagi jed mccaleb yine xrp mi satti 3

McCaleb SEC Davasından Korkmuyor

Aralık ayının sonlarında, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple’a ve en yüksek profilli iki yöneticisine karşı dava açtığını duyurdu: CEO Garlinghouse ve kurucu ortağı (ve eski CEO) Chris Larsen.

Dava, XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu ve Ripple’ın söz konusu üst düzey yöneticiler ile birlikte, 1 milyarın üzerinde XRP sattığını iddia ediyor.

Davanın açılmasından kısa bir süre sonra McCaleb, XRP satışlarını durdurdu ve topluluktan bazıları bunun ortaya çıkan SEC yasal davasından kaynaklandığını iddia etti. Ancak Ocak ayında McCaleb, XRP satmaya devam etti.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakU.Today
Dilek Sarı
Dilek Sarıhttps://www.coinkolik.com
1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar