Yükleniyor...

Ripple Kurucu Ortağı Jed McCaleb Yine XRP mi Sattı?

Ripple’ın kurucu ortağı Jed McCaleb, tacostand cüzdanından son iki günde yaklaşık 40 milyon XRP serbest bıraktı.

ripple kurucu ortagi jed mccaleb yine xrp mi satti

Ripple’ın kurucu ortağı Jed McCaleb, tacostand cüzdanından son iki günde yaklaşık 40 milyon XRP serbest bıraktı. İşlemlerle ilgili veriler XRPscan’den geldi.

ripple kurucu ortagi jed mccaleb yine xrp mi satti 2

Bu XRP adresi, şirketin Open Coin olarak bilindiği Ripple Labs’ın (2012) ilk kurulduğu günlerde kaydedilmişti. Yalnızca 2015’te Ripple olarak yeniden adlandırıldı.

McCaleb bu adresi, yönetim kurulu ile tutarsızlıklar yaşaması ve Stellar ve XLM’yi yaratmak üzere şirketten ayrıldığı 2013 yılından beri kullanıyor. McCaleb ayrılırken, Ripple’ın kurucu ortağı ve ilk CTO’su olarak yardımlarından dolayı şirket XRP olarak iyi bir tazminat ayırdı.

Ripple, McCaleb’a düzenli olarak ödeme yapıyor ve en sonuncusu Whale Alert tarafından 304.635.504 XRP’lik tek bir işlem olarak tespit edilmişti.

9 ve 10 Şubat’ta McCaleb, satılmak üzere yaklaşık 40 milyon XRP gönderdi. Aralık 2020’nin sonlarında paylaşılan verilere göre, toplam XRP varlığı ve karı 1.2 milyar doları buldu. McCaleb’ın cüzdanının mevcut bakiyesi ise 499.599.172.60537 XRP.

ripple kurucu ortagi jed mccaleb yine xrp mi satti 3

McCaleb SEC Davasından Korkmuyor

Aralık ayının sonlarında, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple’a ve en yüksek profilli iki yöneticisine karşı dava açtığını duyurdu: CEO Garlinghouse ve kurucu ortağı (ve eski CEO) Chris Larsen.

Dava, XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu ve Ripple’ın söz konusu üst düzey yöneticiler ile birlikte, 1 milyarın üzerinde XRP sattığını iddia ediyor.

Davanın açılmasından kısa bir süre sonra McCaleb, XRP satışlarını durdurdu ve topluluktan bazıları bunun ortaya çıkan SEC yasal davasından kaynaklandığını iddia etti. Ancak Ocak ayında McCaleb, XRP satmaya devam etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x