Yükleniyor...

Ripple Kurucusu 25 Günlük Aradan Sonra Tekrar Yüklü Miktarda XRP Satışı Yaptı

Ripple kurucu ekibinde yer alan Jed McCaleb, SEC davası nedeniyle satışlarını askıya almıştı fakat 25 günlük bir aradan sonra XRP'lerini nakde çevirmeye devam etmeye karar verdi.

Jed McCaleb1

Ripple kurucu ekibinde yer alan Jed McCaleb, SEC davası nedeniyle satışlarını askıya almıştı fakat 25 günlük bir aradan sonra XRP’lerini nakde çevirmeye devam etmeye karar verdi.

Araştırmacı Leonidas Hadjiloizou, Ripple kurucusu ve eski CTO Jed McCaleb’in XRP deposunu satmaya devam ettiğini ve “tacostand” kripto para cüzdanından 28,6 milyon XRP sattığını paylaştı. Bu, mevcut XRP fiyatına bakıldığı zaman yaklaşık olarak 8.816.457 dolara tekabül ediyor.

XRP Satışlarına Devam Ediyor

Leonidas Hadjiloizou’nun 18 Ocak’ta attığı bir tweet’e göre, Jed McCaleb 28.6 milyon XRP satışı yaptı. Bu ünlü ismin 25 günlük aradan sonra yaptığı ilk satıştı. Analitik web sitesi Bithomp’tan alınan verilere göre, 23 Aralık’ta McCaleb 11.069.266 XRP sattı ve ardından sessiz kaldı. Hadjiloizou, bu ara vermenin nedenini Ripple ve iki yöneticisinin davalık olmasına bağladı.

Hadjiloizou, McCaleb’in avukatlarına danışmış olabileceğine veya başka birçok nedenden dolayı satışları durdurabileceğine inanıyor. Jed, XRP’yi bağışladığı bir hayır kurumunun satış yapmasına izin vermek için geçmişte de satışlarını durdurmuştu. Ancak bu sefer davanın hemen ardından satışlarına ara verdi.

Elinde Ne Kadar XRP Kaldı?

Leonidas Hadjiloizou, Ripple eski CTO’sunun yaklaşık 3,4 milyar XRP’ye sahip olduğuna inanıyor. Ripple’ın kurucu ortağına şirket kurmasına yardımcı olması için ödeyeceği ilk miktar dokuz milyar XRP idi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x