Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Ripple Kurucusu McCaleb, XRP Fiyatının Daha da Düşmesine Neden Olabilir mi?

Ripple Kurucusu McCaleb, XRP Fiyatının Daha da Düşmesine Neden Olabilir mi?

ABONE OL:google-news

Ripple’ın kurucusu ve eski CTO’su Jed McCaleb, elindeki XRP token’larının önemli bir kısmını piyasaya sürüyor. Birkaç kripto para birimi borsası ticaret faaliyetini askıya aldıktan sonra likidite eksikliği göz önüne alındığında, hareketin altcoin’in fiyatı üzerinde ciddi etkileri olabilir. Nitekim XRP, 0,28 doların altına kapanırsa %33 oranında düşebilir.

Ripple’ın kurucularından biri, XRP hisselerinin satışına devam ederek son zamanlarda sorun yaşayan token üzerinde önemli bir aşağı yönlü baskı oluşturdu.

Milyonlarca Token Satışı

Ripple’ın kurucusu ve eski CTO’su Jed McCaleb, projenin ana katkıda bulunanlarından biri olarak rolünün tazminat planının bir parçası olarak satın aldığı 9 milyardan fazla XRP’ye sahip. 2013’te Ripple’dan ayrılmasının ardından McCaleb, kripto paralarını tasfiye etmeye başladığını duyurdu.

“9 milyar XRP’min bir kısmını MIRI, Literacy Bridge, Give Directly, Mission Bit ve diğerleri gibi hayır kurumlarına verdim ve bağışladım. Şimdi kalan tüm XRP’mi iki hafta sonra satmaya başlamayı planlıyorum. Topluluk üyelerine büyük bir saygı duyduğum ve şeffaf olmak istediğim için, başlamadan önce bunu kamuya duyuruyorum.”

O zamandan beri Whale Alert, McCaleb gibi görünen 100.000’den fazla işlem belirledi. İşlem izleme hizmeti sağlayıcısı, Stellar‘ın CTO’sunun 2014 ile 2020 başı arasında 1.20 milyar XRP sattığını tespit etti. Ortalama 0,13 dolarlık fiyatla bu token miktarı 157 milyon dolara denk geliyor.

McCaleb, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a karşı dava açmasının hemen ardından XRP satışlarını durdurmuş gibi görünüyordu. Bununla birlikte, onunla ilişkili “tacostand” cüzdanı, son dört gün içinde Bitstamp’a 36 milyon dolar değerinde yaklaşık 120 milyon XRP gönderdi.

Aşağı doğru basınçtaki ani artış, bu altcoin’i çevreleyen korku, belirsizlik ve şüpheye yakıt ekleyebilir. Sektördeki en önde gelen kripto para birimi borsalarından bazıları XRP ticaret faaliyetini askıya aldığından, token’ın likiditesi de hızla düşüyor. Şimdi, artan satış emirlerine daha hızlı tepki verme şansı var.

Arzdaki fazla artış, XRP’nin son iki hafta içinde bulunduğu simetrik bir üçgenden aşağı doğru kırıldığını görebilir. Teknik desenin en geniş aralığının mesafesi, yaklaşık %33’lük potansiyel bir hedefi tahmin etmektedir. XRP, üçgenin düşük trend çizgisini geçip 0,28 dolarlık destek seviyesinin altına kapanırsa, yatırımcılar arasında panik yaratabilir ve kripto paranın piyasa değerini 0,19 dolar veya daha düşük bir rakama gönderebilir.

download 2021 01 21T043028.992 1536x863 1

Ek olarak analistlere göre 0,31 doların üzerine yakın 4 saatlik bir mum çubuğunun kötümser görünümü geçersiz kılma gücüne sahip olabileceğini belirtmekte fayda var.
Bu koşullar altında, simetrik üçgen, XRP için 0,40 dolara yükselmeye yol açan bir tersine dönüş modeli olarak kabul edilebilir.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar