Yükleniyor...

Ripple, Mısır’ın En Büyük Bankası ile Ortaklık Kurduğunu Duyurdu

Mısır Ulusal Bankası, RippleNet ağına katıldı.

ripple misir

Mısır Ulusal Bankası, RippleNet ağına katıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ripple, MENA bölgesindeki varlığını artırıyor. San Francisco merkezli Şirket, National Bank of Egypt (NBE) ile bir ortaklık imzaladığını duyurdu. Ülkenin en büyük bankacılık kurumu -1898’de kuruldu- şimdi Birleşik Arap Emirlikleri’nden LuLu Uluslararası Borsası aracılığıyla havale girişlerini/transferleri kolaylaştırabilecek.

Mısır, denizaşırı işçilerin geçen yıl tahmini olarak 24,4 milyar dolar gönderdiği, dünyanın altıncı en büyük havale alıcısı konumunda.

Ripple’ın Güney Asya ve MENA sorumlusu Navin Gupta, yaptığı açıklamada hızlı ve ucuz havalelerin önemini vurguladı:

“Bugün hızlı, güvenilir ve ucuz bir şekilde para gönderme ve alma yeteneği, her zamankinden daha büyük bir rol oynamaktadır. Ripple, MENA bölgesinin finansal altyapısını desteklemek ve Mısır toplumu için sorunsuz bir sınır ötesi ödeme deneyimi sağlamak için NBE ve LuLu Exchange ile ortaklık yapmaktan gurur duyuyor.”

Ripple’ın MENA Bölgesindeki Çalışmaları Sürecek

Daha önce bildirildiği üzere Ripple, geçtiğimiz Ocak ayında Abu Dabi merkezli Lulu Financial Holdings ile ortaklık kurdu. MENA bölgesi yıllardır Ripple için çalışmalarını yürütmek istediği bir yer oldu. Şubat 2018’de şirket, Suudi Arabistan’ın merkez bankasıyla da bir anlaşma yapmıştı.

Ripple ayrıca Umman, Kuveyt ve tabii ki BAE’deki bankalarla da güçlerini birleştirdi. Şirket ayrıca, yasal düzenlemeler nedeniyle ABD’yi terk edebileceği yönündeki söylentilerin ortasında Kasım ayında Dubai’de bir bölge genel merkezi kurdu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x