Yükleniyor...

Ripple, Moneygram’deki Hisselerini Satıyor!

Blockchain ödeme firması Ripple, para transferi şirketi MoneyGram'daki hisselerinin kabaca üçte birini satıyor.

moneygram ripple

Blockchain ödeme firması Ripple, para transferi şirketi MoneyGram’daki hisselerinin kabaca üçte birini satıyor.

Ripple’ın şu anda 4 milyon MoneyGram hissesini satılığa çıkardığı biliniyor. Ve bu hisseler de şirketteki tüm hisselerinin yaklaşık olarak %33’üne denk geliyor. Şirketin ayrıca bu satış sürecini tamamlaması için Mart 2021’e kadar süresi var. Ripple, satışın gerçekleşmesi halinde 3.22 milyon hisseye yani ödeme şirketinin %4.44’üne sahip olacak. Bununla beraber “varant” da (hisse alım hakkı) dahil edildiği zaman Ripple, Moneygram’ın %11’ini elinde bulunduruyor olacak.

Ripple’ın Haziran 2019’da açıklanan ilk yatırım şartlarına göre şirket, MoneyGram’daki hisseleri o sıradaki fiyatlarına göre önemli bir primle 4.10 dolardan satın aldı. MoneyGram’ın hisseleri bu yıl %260’ın üzerinde artışla Çarşamba günü 7,42 dolardan kapanırken, Ripple yatırımından önemli bir kâr elde etmiş oldu. Konuyla alakalı konuşan Ripple sözcüsü şu ifadeleri kullandı:

“Ripple, MoneyGram’ın dijital büyüme dönüşümünün gururlu bir ortağı. Bu Ripple’in MGI [MoneyGram International] yatırımından bazı kazançlar elde etmek için verdiği mantıklı bir finansal karar. Hiçbir şekilde ortaklığımızın mevcut durumuyla alakalı bir yansıma değil.”

Şirketin hisse satışından elde edilen gelirle ne yapmayı planladığını soran e-postayla gönderilen bir soruya yanıt vermeyen sözcü, satışların halen devam ettiğini belirtti.
Ripple, MoneyGram’da 50 milyon dolarlık hisse senedi satın alımını Kasım 2019’da tamamlamıştı.

Ripple, 2020 yılının 3. çeyreğinin sonunda, MoneyGram’ın en son mali beyanında, havale firmasının Ripple’ın XRP tabanlı yerleşim ağı olan On-Demand Liquidity’yi (ODL) kullanması için “piyasa geliştirme ücretleri” olarak belirtilen 9,3 milyon dolar ödemişti.

MoneyGram, Haziran 2019’dan bu yana, Ripple’ın MoneyGram’a en az 52 milyon dolar ödediği Avrupa, Avustralya ve Filipinler’de işlem yapmak için bu sınır ötesi çözümü kullanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner