Yükleniyor...

Ripple, Önemli Bir Anlaşma Daha İmzaladı

Ripple, haber sitesi Youm7'ye göre Mısır Ulusal Bankası (NBE) ile bir işbirliği anlaşması imzaladı.

ripple büyük bir anlaşma daha imzaladı

Ripple, haber sitesi Youm7’ye göre Mısır Ulusal Bankası (NBE) ile bir işbirliği anlaşması imzaladı. Mısır’ın en eski ve en büyük bankacılık kurumu olan Mısır Ulusal Bankası RippleNet’e katıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

En büyük Mısır bankası olarak bilinen NBE, blockchain teknolojisini kullanan ilk bankacılık kurumu oldu. Artık üyeleri, neredeyse hiç vakit kaybetmeden sınır ötesi ödemeleri yapabilen RippleNet ağının bir üyesi. NBE Başkan Yardımcısı Dalia El-Baz, RippleNet’in zaten 300 finansal kuruma sahip olduğunu ve gelecekte “katlanarak büyümesini” beklediğini belirtti. Yeni ortaklık ile sağlanan faydalardan bahsetmişken, NBE’nin likidite yönetimini geliştirebileceğini ve yabancı para birimlerinde kazançlarını artırabileceğini belirtti.

Ripple İçin Önemli Bir Adım

Ken Research’e göre Mısır, dünyanın beşinci büyük havale piyasası ve toplam işlem değeri olarak 20,5 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Bu, Ripple’ın bu ülkede bir dayanak bulmasının ne kadar önemli olduğunun altını çiziyor.

Ripple’in kilit ortağı MoneyGram, yakın zamanda, müşterilerinin doğrudan banka hesaplarına havale almasına izin vermek için Suez Canal Bank ile bir anlaşma imzalayarak Mısır’daki varlığını genişletmişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x