Yükleniyor...

Ripple Önümüzdeki 21 Yıl Boyunca XRP Satmaya Devam Edecek

San Francisco merkezli sınır ötesi ödeme şirketi olarak bilinen Ripple, önümüzdeki 21 yıl boyunca XRP satmaya devam edecek.

resized ripple sells xrp

San Francisco merkezli sınır ötesi ödeme şirketi olarak bilinen Ripple, önümüzdeki 21 yıl boyunca XRP satmaya devam edecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ripple şirketi, toplamda 100 milyar olan XRP arzının yarısından fazlasına sahiptir. Şirket, 2017 yılında satışlarını yönetmek için bir emanet cüzdanı oluşturmuştu.

XRPArcade adlı medya kuruluşunun yayınladığı yeni rapora göre Ripple, 2017 yılının Aralık ayından bu yana; ayda ortalama 196 milyon XRP satışı yaptı. Bu oranı koruyan şirket, Nisan 2041 tarihine kadar satışlarına devam edeceğini bildirdi.

Toplam 5.5 milyar XRP, Ripple’ın emanet cüzdanlarından kalıcı olarak çıktı ki bu da bu haberin yazımı sırasında şirketin toplam 1.03 milyar dolarlık XRP sattığını göstermektedir.

XRP’yi üçüncü taraflara dağıtmak için kullanıldığı bilinen bir Ripple cüzdanı oldukça aktif bir şekilde, Şubat ayında bilinmeyen cüzdanlara 75.202.210 adet XRP gönderdi.

2020 yılının ilk çeyreği XRP Piyasa Raporunu Nisan ayı sonuna kadar açıklayacak olan Ripple,üçüncü en büyük kripto para biriminin satışını son aylarda yavaşlattı.

Geçen yılın dördüncü çeyreğinde şirket, borsa dışı işlemlerde kurumsal yatırımcılara doğrudan 13.08 milyon XRP sattığını açıkladı. Bu sırada şirket, kripto para borsalarında XRP satmadı.

Bununla birlikte Ripple’a ait bir cüzdan varlıklarını kurumlara satmak için kullanılırken, Şubat ayında bu cüzdan ile bilinmeyen cüzdanlara 17 milyon dolar değerinde 75,202,210 adet XRP gönderildi.

Ripple, kripto varlık hareketleri hakkında ilk çeyrek özetini yayınladığında, satılan XRP’nin tam miktarını açıklamaya hazırlanıyor.