Yükleniyor...

Ripple Ortağı dLocal ile Spotify Üyeliği Mümkün Olacak

Banka hizmetine erişimi olmayan Latin Amerikalılar için Spotify Premium'un kilidini açmak Ripple ortağı dLocal ile mümkün olacak.

ripple ortagi dlocal ile spotify

Banka hizmetine erişimi olmayan Latin Amerikalılar için Spotify Premium’un kilidini açmak Ripple ortağı dLocal ile mümkün olacak.

Uzun süredir Ripple ortağı olan dLocal, Spotify’ın Latin Amerika’daki premium abone tabanını genişletmesini kolaylaştırmak için işbirliği duyurusu yaptı. dLocal’dan Alejandro Esperanza, Spotify’ın o bölgedeki “tam potansiyelini” gerçekleştirmesine yardımcı olacaklarını iddia ediyor:

“Başarı, her pazarı anlama ve tüketicilerinin keyif aldıkları mal ve hizmetler için nasıl ödeme yapmayı tercih ettiklerine bağlıdır. Bu ortaklık, Spotify gibi dünyanın en büyük şirketlerinin bu pazarların sunduğu tam potansiyeli gerçekleştirmelerine yardımcı olma taahhüdümüzün altını çiziyor.”

Kaliteli Müziğe Erişim Kolaylaşacak

Latin Amerika, Spotify’ın en hızlı büyüyen pazarlarından biri ve şu anda şirketin toplam ücretli kullanıcılarının yüzde 21’ini oluşturuyor.

Yine de, nüfusunun yaklaşık yüzde 70’i banka hizmetlerini kullanmıyor bu da Spotify müşterilerinin premium abonelikler için ödeme yapmasını zorlaştırıyor. Spotify, 360 ödeme platformu desteğini etkinleştirdiğinden, dLocal burada bir fark yaratmaya çalışıyor. dLocal, Latin Amerika’daki gelişmekte olan pazarlarda banka hesabı açamayanlar için nakit ödeme imkanu sunuyor.

Ripple Gözünü Latin Amerika’ya Dikti

Kıta, havale şirketleri, neobankalar ve diğer fintech girişimleri için birçok fırsat sunuyor. dLocal, Güney Amerika’daki ağ üyelerine blockchain destekli ödemeleri sunmak için Ekim 2017’de RippleNet’e katıldı. Ripple, son üç yılda Latin Amerika’da önemli ilerlemeler kaydetti. Şirket, geçen Ekim ayında Meksika’nın en büyük kripto borsası Bitso’ya yatırım yaptı.

Brezilya şu anda şirketin bölgedeki en büyük önceliği gibi görünüyor. Daha önce de bildirildiği üzere Garlinghouse, geçen Aralık ayında yerel bankalarla ortaklık yapma niyetini açıkladıktan sonra Brezilya merkez bankası başkanı Roberto Campos Neto ile toplantı yapmıştı.

dLocal Nedir?

dLocal, gelişmiş ülkeler ile gelişmekte olan ekonomiler arasındaki ödemelerde var olan yenilikçilik açığını kapatmak gibi tek bir hedefle başlatıldı. Firma, yeni gelirlerin kilidini açan ve büyüyen pazarlarda erişimi en üst düzeye çıkaran esnek, her şeyi kapsayan bir ödeme çözümü sunmaya kendisini adamış durumda.

dLocal Uruguay’da kurulsa da, yerel ödeme zorluklarının komşu ülkelerin çok ötesine uzandığının farkında olarak, çalışmalarını da buna göre devam ettiriyorlar. Bugün, ödeme kapsamları Latin Amerika, Asya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki yüksek büyüme oranına sahip gelişmekte olan ekonomileri içeriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner