Yükleniyor...

Ripple Ortağı MoneyGram, Dijital İşlemlerde Yüzde 207 Büyüme Bildirdi

Teksas merkezli para transferi şirketi MoneyGram, son basın bülteninde dijital işlem sayısında bu yıl yüzde 207 artış bildirdi

Ripple ve moneygram

Teksas merkezli para transferi şirketi MoneyGram, son basın bülteninde dijital işlem sayısında bu yıl yüzde 207 artış bildirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

MoneyGram CEO’su Alex Holmes, bugüne kadarki en güçlü büyüme rakamlarının Temmuz ayında kaydedildiğini belirtiyor:

“Şirketin yıldan yıla küresel gelir artışına geri döndüğü güçlü bir Haziran raporundan sonra, müşteri odaklı dijital dönüşümümüz son derece güçlü sonuçlar sağladığından, temel ivmenin güçlendiğini görmeye devam ettik.”

FinTech Furyasına Ayak Uydurmak 

TransferWise ve Remitly gibi yeni fintech rakipleriyle tamamlamak için mücadele eden dünyanın en büyük para transferi şirketlerinden biri için dijitalleşme ana öncelik olmaya devam ediyor.

MoneyGram Online ile bir mobil uygulamaya odaklanarak şirket, dijital işlemlerden elde edilen gelir payını artırmak istiyor. Geçen yıl MoneyGram’ın işlerinin yalnızca yüzde 20’sinden sorumluydular.

MoneyGram’ın bir öncek yıl işlemleri de, bir önceki yıla göre Haziran ayında 106 oranında fırlamıştı.

O zamanlar, şirketin hisseleri iyimser rakamlarla yüzde 14 arttı. Ancak bu sefer, rekor kıran üç haneli yüzde artışına rağmen aslında yüzde iki düştü.

Goldman Sachs’ten MoneyGram’a Sermaye Enjektesi

En sonki rapora göre MoneyGram yakın zamanda yatırım bankası Goldman Sachs tarafından küçümsendi. Goldman’ın SEC raporuna göre, bu ayın başlarında şirketin hisselerinden 6 milyon dolar değerinde boşalttı.

MoneyGram’ın hisseleri, 2007’den 2009’a küresel mali kriz (GFC) sırasında yüzde 96’dan fazla düşüş gösterdi. Goldman şirketteki bir hisse karşılığında MoneyGram’a sermaye enjekte etti.

Şirketin işletme karındaki aslan payı, XRP‘nin likiditesini artırmak için “piyasa geliştirme ücretleri” ödeyen blockchain ortağı Ripple‘dan geliyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x