Yükleniyor...

Ripple Ortağı SoftBank, Kripto Para Borsası ZT Global’a Milyonlarca Dolarlık Yatırım Yaptı

Çinli gazeteci Colin Wu, Ripple destekli MoneyTap ödemeleri uygulamasına sahip olan SoftBank’ın blokzinciri alanındaki ilk multi-milyon dolarlık yatırımını Çin merkezli kripto para borsası ZT’ye yaptığını tweetledi

ripple ortagi softbank kripto para borsasi zt globala milyonlarca dolarlik yatirim yapti

Çinli gazeteci Colin Wu, Ripple destekli MoneyTap ödemeleri uygulamasına sahip olan SoftBank’ın blokzinciri alanındaki ilk multi-milyon dolarlık yatırımını Çin merkezli kripto para borsası ZT’ye yaptığını tweetledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Wu’ya göre, ZT geçen yıl polisin de karıştığı yatırımcı anlaşmazlıkları nedeniyle birçok kez basının gündemine oturdu. Wu şunları söyledi:

“Çin toplumu bu yatırım karşısında şaşkına döndü.”

SoftBank, İlk Blokzinciri Yatırımı İçin ZT’yi Seçti

İngiltere merkezli bankacılık devi SoftBank, Hong Kong merkezli ZT kripto para alım satım platformuna açıklanmayan miktarda bir yatırım yaptı. Haberde sadece bunun multi-milyon dolarlık bir yatırım olduğundan bahsediliyor.

Borsa, 2018 yılında ZT Global tarafından Hong Kong’da kuruldu. Kaynak şu anda bu borsanın ilk 20 içinde yer aldığını iddia etse de CoinMarketCap buna katılmıyor.

SoftBank, Morgan Stanley ve Goldman Sachs’a Kripto Para Yatırımını Teşvik Edecek

SoftBank ayrıca ZT’nin halihazırda yatırım yaptığı kripto para ve blokzinciri projelerine yatırım yapmayı planlıyor. Bu iki şirket birlikte, dijital para birimleri ve varlıkları hakkında küresel farkındalık oluşturmayı ve “birlikte yeni bir dijital ekonomi çağı yaratmayı” planlıyor.

SoftBank’ın yatırım başkanı Yamada Toshikatsu, Morgan Stanley ve Goldman Sachs gibi büyük bankacılık şirketlerindeki arkadaşlarına blokzinciri alanına yatırım yapmayı planlıyor. ZT başkanı Li Xiaocheng’e göre, bu yatırımın ardından ZT, yeni bir blokzinciri tabanlı ekosistem oluşturmak için SoftBank ile işbirliği yapmayı planlıyor.

Ancak Wu, SoftBank’ın borsaya yatırım yapmak için yaptığı bu hamlenin “finansal bir önem taşımadığına ve daha büyük bir uyum riskine” sahip olduğuna inanıyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x