Yükleniyor...

Ripple Ortaklıkları Genişletiyor, XRP’de Beklenen Hareket Gerçekleşecek mi?

Ripple'ın yanı sıra; şimdilerde başka bir Japon bankası da Money Tap'ı destekliyor.

Ripple Ortaklıkları Genişletiyor, XRP'de Beklenen Hareket Gerçekleşecek mi

Ripple’ın yanı sıra; şimdilerde başka bir Japon bankası da Money Tap’ı destekliyor. Merkezi Kumamoto’da bulunan Higo Bank, Money Tap’ın hissedarı oldu. SBI Group’un web sitesinde yer alan habere göre Higo Bank, Money Tap tarafından kullanılan “yeni nesil finansal altyapı”ya katılacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Higo Bank, Kumamoto’nun önde gelen bankaları arasındadır ve müşterilerin hizmetlerinden daha iyi ve rahat bir şekilde yararlanmasını sağlayarak; teknik yeniliklere açıktır. Banka ayrıca bölge nüfusunun refahına da katkıda bulunmaktadır.

Higo Bank, SBI’nin Money Tap’ı destekleyen 38. finans kurumu oldu.

Money Tap Listesini Genişletiyor

SBI web sitesi Money Tap’in mobil uygulaması aracılığıyla ödeme yöntemlerini genişlettiğini belirtiyor. Artık QR kodlarını, ödeme işlevlerini, ön ödemeli ücret işlevlerini ve bireyler arası havale içerirler.

Ripple Ortağı Nium Artık İngiltere’de e-para Çıkarabilir

Singapur merkezli küresel fintech devi Nium, kısa süre önce EMI düzenleyici lisansı almıştır. Nium, müşterilerine daha iyi hizmetler sunmak için RippleNet’i kullanıyor.

EMI “elektronik para enstitüsü” anlamına gelir ve Nium’un artık dijital para basmasına ve müşterilerinin bu paraları dijital cüzdanlarda saklamasına izin verildiğini gösterir.

Ayrıca bu lisans, şirketin B2B ve B2C finansal hizmetlerinin ölçeğini genişletmesine, Birleşik Krallık’taki ve dünyanın her yerindeki müşterilerini birbirine bağlamasına olanak tanır.

İngiltere’nin EMI lisansı Brexit tarafından zorunlu hale getirildi ve Nium’un AB lisansının şirketin Birleşik Krallık’ta faaliyetlerine devam etmesine izin vermeyeceği de ortadadır.

Ripple ürün müdürü Craig DeWitt’e göre Ripple, ABD’den Meksika’ya kurmuş olduğu havale koridorundaki başarısını, dünyanın dört bir yanındaki diğer alanlara da kurmak istiyor.

Blockchain danışmanlık firması Prysm Group’un kurucu ortağı Reed Catalado’nun ev sahipliği yaptığı yemekte bir araya gelen Catalado ve DeWitt, şirketin genişleme planlarını hızlandırmak için çalışmalara başladıklarını belirtti.

“Bir stratejimiz var ve bunu dünya çapında genişleteceğiz. Likiditeyi seviyorum. Likiditenin likiditeye yol açtığını düşünüyorum. Bence başarı başarıya yol açar ve bunu hedeflediğimiz tüm pazarlarda uygulayacağız. Sadece Filipinler, Avrupa, Meksika’da değil, tüm dünyada birçok alanda insanların yaşamlarını iyileştireceğiz”

Ripple’ın büyük ortaklarından olan ve Meksika’da faaliyet gösteren kripto para borsası Bitso, ABD’den Meksika’ya yapılan havalelerin %2.5’unu işletiyor. Borsanın sınır ötesi ödemeler müdürü Santiago Alvarado yaptığı açıklamaya göre; Bitso şimdiden bir milyon müşteriye ulaşmış durumda.

Craig DeWitt yaptığı açıklamada, yeni koridorlara doğru genişledikçe daha fazla insana dokunacaklarını ve halihazırda oldukça yüksek ciroya sahip olan şirketin cirosunun günden güne katlanacağını belirtti.

Ripple, özellikle ödeme ağında ciddi başarılara imzalar atıyor. Ancak şirketin yerel kripto parası XRP, şirketin genel başarısından maalesef faydalanamıyor. Halihazırda elinde yüksek miktarda XRP’yi tüm zamanların en yüksek seviyesinden alan binlerce kullanıcı var. XRP fiyatında beklenen hareket gerçekleşmediği için, kullanıcılar da XRP’yi ellerinde tutmayı tercih ediyorlar.

Ripple (XRP) yazım itibari ile 0.290 dolar seviyesinden işlem görüyor. XRP, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.84 dolar seviyesinden oldukça uzak bir seviyede yer alıyor. Ripple’ın ortaklıklarının XRP’nin fiyat hareketine etkisi ise nasıl olacak, zaman gösterecek gibi görünüyor.

Ripple (XRP) Ödül Olarak Spark Veriyor

Ripple ortağı XRP sahiplerini, kullanıcıların akıllı sözleşmelerin özelliklerinden yararlanmalarına olanak tanıyan yeni bir token olan Spark ile ödüllendiriyor. Flare, konu hakkında şu açıklamayı yaptı:

“Flare Network, Ethereum Sanal Makinesini entegre eden yeni bir Turing Tam Akıllı Sözleşme platformudur. Kendi yerel tokeni olan Spark, XRP’nin bir yardımcı program forkuyla oluşturuldu. Ayrıca Flare, XRP kullanıcıları için XRPL ve Flare kullanımını kolaylaştırabilen XRP kriptolama şemasını kullanıyor.”

Ayrıca, Flare Networks CEO’su Hugo Philion, XRP yatırımcılarının varlıklarını 1:1 oranda Spark token almak için kullanabileceklerini vurguluyor. Yeni bir gönderide Flare, ilgilenen XRP yatırımcılarının Spark’a nasıl ulaşabileceklerini şu şekilde açıklıyor:

“Spark tokenini talep etmek için, XRP Ledger adresinizdeki Mesaj Anahtarı alanını Flare adresinize ayarlamanız gerekmektedir. XRP’niz destekleyici bir kripto para borsasında tutuluyorsa, talep süreci değerlendirilip, dağıtımı gerçekleştireceklerdir. Özel cüzdan adresiniz varsa Spark token’larınız, Flare ağında çalışan bir dizi akıllı sözleşme tarafından ya başlangıçta ya da ağ XRPL’yi okurken talebinizi kaydettirir kaydetmez teslim edilecektir. XRP’nizi desteklenen bir kripto para borsasında tutarsanız, Spark tokenleriniz borsa hesabınıza teslim edilecektir.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x