Yükleniyor...

Ripple, SBI Remit Ortaklığıyla Asya’da Büyüyor

Kripto şirketi Ripple, Japonya-Tayland para transferlerini kolaylaştırmak için SBI Remit ile yeni bir ortak proje başlattığını duyurdu.

Ripple SBI Remit Ortakligiyla Asyada Buyuyor

Kripto şirketi Ripple, Japonya-Tayland para transferlerini kolaylaştırmak için SBI Remit ile yeni bir ortak proje başlattığını duyurdu.

Hızla gelişen kripto sektöründe kolaylık sağlaması amacıyla yeni işbirlikleri geliştiriliyor. Ripple, Japonya’nın en büyük ödeme sağlayıcısı olan SBI Remit ile Japonya ve Tayland arasında para transferlerinin kolaylaştırılması için ortaklık kurdu.

Ripple, SBI Remit ile Asya Ticaretini Hızlandırıyor

Ripple, SBI Remit ortaklığıyla Japonya’da yaşayan Taylandlının RippleNet teknolojisini kullanarak anında para gönderilebilmesini sağlayacak. Bu girişimde Siam Commercial Bank, Tayland tarafını temsil edecek.

Ripple’ın basın açıklamasına göre, uygulama sayesinde Japonya’daki 47 binden fazla Taylandlı, ATM’leri kullanarak Tayland’a ücretsiz olarak yen gönderebilecek ve bir saniye içinde Tayland tarafından para çekebilecekler.

Bu tarz işlemler önceden özel bir acentenin katılım sağlamasıyla sadece nakit olarak gerçekleştirilebiliyordu. Ancak Ripple, yeni ortaklıkla birlikte bu sorunun önüne geçti. Artık müşteriler hızlıca Japonya-Tayland arasında para transferi gerçekleştirebilecekler.

U.Today’de yer alan habere göre Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenleyici baskılarının altına giren Ripple’ın Asya pazarında büyümesi avantajlı görülüyor. Ripple’ın son çalışması, 2025 yılına kadar dünya çapındaki finansal kurumların yüzde 76’sının blockchain ve kripto para birimleri kullanacağını ve şirketin açıkça bu pastadan daha büyük bir parça istediğini söylüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner