Yükleniyor...

Ripple, SEC Davasının Resmen Reddedilmesi İçin Harekete Geçti

Ripple'ın mevcut ve eski yöneticileri SEC davasını düşürmek için harekete geçti.

ripple sec

Ripple’ın mevcut ve eski yöneticileri SEC davasını düşürmek için harekete geçti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve eski CEO’su Chris Larsen, Aralık ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından kendilerine karşı açılan davayı reddetmek için dilekçe hazırladı.

SEC, şirketin XRP kripto para biriminin kayıtsız satışlarına yardım ve yataklık ettiği iddia edilen şikayetinde iki yüksek profilli yöneticiyi davalı olarak adlandırmak büyük çaba göstermişti. Garlinghouse ve Larsen’ın avukatları, ilgili işlemlerinin “ağırlıklı olarak yabancı” olduğunu savunuyor. Bazı XRP alıcılarının ABD’de bulunduğu iddia edilse de SEC’in ABD’deki en az bir işlemin bile ayrıntılarını ortaya koyamadığı ifade ediliyor.

Sanıklara göre, Bölüm 5’i ihlal etme iddiaları mahkeme tarafından reddedilmeli çünkü davacının şikayeti, Ripple yöneticilerinin token’ı satarak yasayı bilerek ihlal ettiğini kanıtlamak için herhangi bir delil içermiyor. Larsen’in avukatları ayrıca, yasal işlemlerin başlatılabileceği süreyi kısıtlayan bir yasa olan zamanaşımı kanunuyla SEC’in parasal tazminat talebinde bulunmasının yasaklandığını belirtti:

ABD New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesinden Yargıç Analisa Torres tarafından verilen bir emre göre, SEC, 14 Mayıs’a kadar Larsen ve Garlinghouse’un reddine ilişkin itiraz belgelerini sunmak zorunda kalacak.

Sanıkların teşkilata 4 Haziran’a kadar cevap verme şansı olacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x