Yükleniyor...

Ripple, SEC Yetkililerini Doğrulayabilecek

İsteği mahkeme tarafından kabul edilen Ripple, SEC yetkililerinin bazı videolarındaki kimliklerini doğrulayabilecek.

Ripple SEC Yetkililerini Dogrulayabilecek

İsteği mahkeme tarafından kabul edilen Ripple, SEC yetkililerinin bazı videolarındaki kimliklerini doğrulayabilecek.

Ripple kısa bir süre önce mahkemeden ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) üst düzey yetkililerin yer aldığı bazı videoları incelemek istemişti. Videolardaki kişilerin kimliğini doğrulamak isteyen Ripple, Sulh Hakimi Sarah Netburn tarafından onay aldı.

Söz konusu platformlar, kullanıcılarının içeriklerin kopyalarını indirmelerine izin vermiyor. Bu sebeple davalıların mahkemeden izin alması gerekiyor. SEC ise ancak sanıkların araştırmayı yeniden başlatmayı kabul etmesi durumunda bu talebi kabul edeceğini öne sürmüştü. Ancak davacı Ripple, kendi iddialarını destekleyecek video materyali elde edebilmek için birkaç mahkeme celbi sunmak istedi.

Ripple cephesi bu talebi ile araştırmayı yeniden başlatmayı istemediğini ifade etti. Bu talebin Ağustos sonundaki hızlı araştırma sürecinin bitiminden önceki istekleri olduğu bildirildi.e

Ripple Araştırmayı Yeniden Başlatmak İstemiyor

Sulh Hakimi Sarah Netburn, Ripple’ın bazı SEC yetkililerinin videolarını incelemek istemesindeki kararında, SEC’in sanıkların hızlı araştırmayı yeniden başlatmaya çalıştığı konusundaki argümanını görmezden geldi. Davacı, 8 Ağustos’ta sunduğu bir mektupta, sanıkların hızlı araştırmanın yeniden başlatılması yönündeki talebine karşı hiçbir tavır almadığını söyledi.

Hogan & Hogan hukuk firmasının bir ortağı olan avukat Jeremy Hogan, yakın zamanda yaptığı bir açıklamada kimlik doğrulamanın artık “standart şeyler” olduğunu ve bu yüzden bu kadar zor olmaması gerektiğini söyledi. Taraflara yakın kişiler tarafından bildirildiği üzere Ripple, davacının eski SEC yetkilisi William Hinman’ın e-postalarıyla ilgili son mahkeme kararlarına ilişkin itirazlarına da yanıt verdi. Sanıklar, ajansın hakimin kararlarını yanlış nitelendirdiği düşüncesinde.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner