Yükleniyor...

“Ripple Sınır Ötesi Ödeme Sistemini Ele Geçirebilir Ancak XRP Önemli Bir Risk Oluşturuyor”

Bloomberg'in üst düzey emtia stratejisti Mike McGlone, Ripple'ın (XRP) sınır ötesi ödeme sistemini başarılı bir şekilde ele geçirebileceğine inanıyor.

Ripple Sınır Ötesi Ödeme Sistemini Ele Geçirebilir Ancak XRP Önemli Bir Risk Oluşturuyor”

Bloomberg’in üst düzey emtia stratejisti Mike McGlone, Ripple’ın (XRP) sınır ötesi ödeme sistemini başarılı bir şekilde ele geçirebileceğine inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bununla birlikte, deneyimli analist Ripple’ın XRP’sinin ve kripto para piyasasının istikrarsızlığının bir engel oluşturabileceğinden endişe duyuyor.

XRP Satışlarının Büyük Bir Sorun

McGlone, son Crypto Outlook raporunda bu durumu şu şekilde dile getirdi:

2019’da Ripple Labs ve MoneyGram arasındaki ortaklık, piyasaların sınır ötesi ödemelerde kriptoları potansiyel görmeye devam ettiğini, ancak Ripple’ın kendi kripto para biriminin istikrarsızlığına maruz kalmasının kurumsal şirketi tehlikeye attığını gösteriyor. Mastercard, Visa, Capital One, Citigroup ve Bank of America dahil olmak üzere proje yatırımcılarının bu riskten korunma olasılığı oldukça yüksek.

Ripple, XRP’nin toplam arzının yarısından fazlasına sahip ve şirket CEO’su Brad Garlinghouse geçtiğimiz günlerde şirketin kâr edebilmek için varlıklarının bir kısmını düzenli olarak satmaları gerektiğini söyledi.

Genel olarak, McGlone sınır ötesi Blockchain projelerinin mevcut sistemin yerini almaya çalıştığına ancak karşılarında avantajlı bir rakip olduğuna inanıyor:

Blockchain alanında bulunan, yönetim, ölçeklenebilirlik, standardizasyon ve güvenlik endişeleri Swift sisteminden vazgeçilmesini zorlaştırıyor.

McGlone ayrıca merkez bankası dijital varlıklarının ödeme sistemini etkileyebileceği ve Facebook’un Libra gibi projelerle sınır ötesi ödemelerde rakip olabileceği bir gelecek görüyor.