Yükleniyor...

Ripple Tabanlı Ödeme Çözümü Bir Ülkeye Daha Gidiyor

Büyük İspanyol bankası Santander, Ripple destekli uluslararası ödeme sistemi One Pay FX'i 2020'de Meksika'da piyasaya sürmeyi planlıyor.

Ripple Tabanlı Ödeme Çözümü Bir Ülkeye Daha Gidiyor

Büyük İspanyol bankası Santander, Ripple destekli uluslararası ödeme sistemi One Pay FX’i 2020’de Meksika’da piyasaya sürmeyi planlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Banka, 6 Mart’ta ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunulan 20-F Formunda, Meksika’da 2020’nin başlarında hizmet sunacağını açıklamıştı.

One Pay FX Sistemi

Ripple’ın RippleNet teknolojisine dayanan One Pay FX, XRP’den bağımsız ve çalışması için dijital para birimine ihtiyaç duymayan bir yöntem. Banka, 20-F formunda çözümü şöyle açıklıyor:

“Bireyler ve KOBİ’ler için çok koridorlu uluslararası blockchain çözümü.”

One Pay FX ilk kez 2018’de dört Santander bankasında – İspanya, Brezilya, Polonya ve İngiltere – piyasaya sürüldü. Santander Portekiz ve Şili’yi de ertesi yıl çözüme kattı. Santander söz konusu Blockchain sisteminin faydalarını ise şu ifadelerle açıklıyor: Şeffaflık, öngörülebilirlik, rekabetçi maliyet ve daha yüksek hız.

Yıllarca Süren İşbirliği

Daha önce bildirildiği gibi, Santander ve Ripple birkaç yıl boyunca One Pay FX üzerinde beraber çalıştı. 2016 yılında ilk denemeler, çözümün geleneksel transferler üzerinde iyileştirmeler sağlayabileceğini göstermişti. 2015 yılında Santander’in sermaye kolu InnoVentures, Ripple’ın 32 milyon dolarlık A serisi fonuna 4 milyon dolar katkıda bulundu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x