Yükleniyor...

Ripple Teknolojisini Tüm Dünyaya Taşıyacak

Ripple yöneticilerinden Marcus Treacher, şirketin 2021 yılı itibariye teknolojisini tüm dünyaya taşımayı hedeflediğini anlattı.

ripple tüm dünyaya ulaşmak istiyor

Ripple yöneticilerinden Marcus Treacher, şirketin 2021 yılı itibariye teknolojisini tüm dünyaya taşımayı hedeflediğini anlattı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ripple, dünya çapında sınır ötesi ödemeleri ucuz ve kısa sürede gerçekleştirmek 350’den fazla ortağa sahip. Ripple, dünya çapında 500’den fazla kişiyi istihdam ediyor ve şu anda özellikle Asya’da kendi varlığını daha da genişletmek için çalışıyor.

Ripple Küresel Pazarı Fethetmeyi Amaçlıyor

Treacher, Ripple’ın gelecek yıl finansal kurumlar için küresel kapsama alanı sağlamaya hazır olduğunu açıkladı. Şirketin mevcut müşterilerin yarısı MoneyGram gibi ödeme şirketleri ve Bitso gibi borsalar, diğer %50’si ise bankalardır.

Treacher’ın açıkladığı gibi, Ripple’ın misyonu müşterilerine dünya çapında ödeme hizmeti sunmak. Küresel kapsama ulaşmak için Ripple, dünya çapında 160’tan fazla ülkede ödeme hizmetleri sunan MoneyGram gibi ortaklara giderek daha fazla güvenmeyi planlıyor:

“Ağımız sadece bağlandığımız müşteriler kadar büyük ve şu anda 45 ülkede doğrudan ortaklıklarımız var. Örneğin Nium gibi bir dizi RippleNet üyesi aracılığıyla diğer birçok ülkeye ulaşabiliriz.”

Ayrıca, Ripple, dünyadaki her ülkede nakit ödemeleri mümkün kılmak ve böylece milyonlarca insana yardım etmek için kendi ağını kullanmak istiyor. MoneyGram ile ortaklık nedeniyle, Treacher ayrıca Ripple’ın 2021’in ortalarına kadar küresel bir kapsama ulaşmasını bekliyor:

“2021’in ortalarına gelindiğinde, eksiksiz bir küresel kapsama sahip olacağımızı düşünüyorum.  MoneyGram ile ilişkimiz sayesinde büyük bir ağımız var bu da bize dünyanın hemen hemen her ülkesinde nakit ödeme sağlıyor.”

Ripple için önemli olan bir diğer pazar ise Çin. Fakat şimdilik katı kurallar nedeniyle, Çin pazarı biraz zor gibi görünüyor.