Yükleniyor...

Ripple, Tranglo İş Birliğiyle BAE’ye Açılıyor

Ripple, Tranglo ortaklığıyla yeni bir ödeme koridoru oluşturarak Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) açılıyor.

Ripple Tranglo Is Birligiyle BAEye Aciliyor

Ripple, Tranglo ortaklığıyla yeni bir ödeme koridoru oluşturarak Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) açılıyor.

Kripto para sektörüne sıcak bakan ülkelerden BAE, sınır ötesi ödemeler için önemli bölgelerden biri olmaya devam ediyor. RippleNet, daha önce hizmetini genişletmek amacıyla Tranglo’dan yüzde 40 hisse satın almıştı. Şimdi de Tranglo iş birliğiyle ödeme hizmetlerini Ortadoğu ülkelerine doğru genişletiyor.

Ripple ve Tranglo İş Birliğiyle Faaliyet Alanını Genişletiyor

1 yılı aşkın bir süredir Ripple ile ortak olan Tranglo, Twitter hesabı üzerinden ortaklıkla ilgili bir gönderi paylaştı. Gönderide, Ripple iş birliğini kapsayan Tranglo Connect ağının BAE ekonomisinde anında ödeme imkanı sağlayacağı belirtildi.

Ripple’ın XRP’yi kullanan ODL hizmeti, kullanıcıların çok düşük maliyetli yerleşimlerle ve hedef pazarda önceden fonlanmış sermaye bulundurmaya gerek kalmadan parayı anında sınırlar arasında taşımasına olanak tanıyor.

ripple 2

Ripple ODL Hizmetleri Güçleniyor

Artık daha fazla uluslararası işletme ödemeleri kolaylaştırmak için ODL hizmeti kullandığından Ripple güçleniyor.

Ağustos ayının başlarında bildirildiği üzere, Ripple, Latin Amerika’da ODL’yi kullanan ilk banka olan Travelex Bank ile Brezilya’da RippleNet’in İsteğe Bağlı Likiditesinin (ODL) başlatıldığını duyurdu.

Temmuz ayında ise Ripple, tanınmış bir ödeme şirketi olan Singapur merkezli Fomo Pay ile de ortaklık kurdu. Fomo Pay, ortaklık aracılığıyla, Ripple’ın ODL’sini kullanarak uluslararası hazine akışlarını artırmayı umuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner