Yükleniyor...

Ripple Türkiye’ye Ödeme Hizmeti Sunacak

Ripple’ın Kuveyt Finans Evi (KFH) ile ortaklığı meyvelerini veriyor.

ripple türkiye ödeme hizmeti

Ripple’ın Kuveyt Finans Evi (KFH) ile ortaklığı meyvelerini veriyor. Ortaklar, RippleNet’i kullanan ve bankanın Türkiye’deki şubesine (Kuveyt Türk) doğrudan para transferi yapılmasına izin verecek bir ödeme hizmeti açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Perakende ve Özel Bankacılık Genel Müdürü Walid Mandani, finans kuruluşunun hizmeti başlatmak için gerekli teknik gereksinimleri ve testleri tamamladığını söyledi. KFH’nin Perakende ve Özel Bankacılık Genel Müdürü, hizmetin nasıl işlediğine ilişkin ayrıntıların yakında yayınlanacağını sözlerine ekledi. Mandani, hizmetin ücretsiz olacağını ve bankanın müşterilerine web sitesi üzerinden veya Android ve IOS uygulaması aracılığıyla sağlanacağını doğruladı.

Faydalarını Vurguladı

Mandani, Ripple’ın teknolojisini kullanmanın faydalarını vurguladı. KFH müşterilerinin sınır ötesi ödemelere izin veren küresel bir ağ üzerinden güvenli, hızlı ve güvenilir işlemler yapabileceğini de sözlerine ekledi. Mandani, KFH’nin Ripple’a katılan ve ödeme hizmetleri açısından inovasyonda ön planda kalmak için blockchain teknolojisini uygulayan ilk finans kurumlarından biri olduğunu söyledi.

Öte yandan dünyanın en önemli ve en büyük blockchain firmalarından birisi olan Ripple, küçük ve orta ölçekteki işletmelerle alakalı bir rapor yayınladı. Bu rapor içerisinde Türkiye’nin önemli bir potansiyele sahip olduğu dile getiriliyor.