Yükleniyor...

Ripple ve Forte Oyunlara Blockchain Desteği İçin 100 Milyon Dolarlık Fon Kurdu

Ripple’ın geliştirici ekosistem projesi Xpring ve oyun endüstrisi Blockchain platformu Forte, oyun geliştiricileri desteklemek için ortak olarak 100 milyon dolarlık bir fon kurdu.

Ripple XRP

Ripple’ın geliştirici ekosistem projesi Xpring ve oyun endüstrisi Blockchain platformu Forte, oyun geliştiricileri desteklemek için ortak olarak 100 milyon dolarlık bir fon kurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Girişim, oyun endüstrisinde Blockchain teknolojisinin kitlesel olarak benimsenmesini desteklemek ve oyuncuların artan katılımı ile para kazanma işlemlerini arttırmak için tasarlandı. Forte’nin günlük 50.000’den fazla aktif kullanıcısı olan canlı oyun ekonomileri kullanan oyun geliştiricilerinin Blockchain kullanımına ilgi duyduğu bildiriliyor. Forte’nin Genel Müdür Yardımcısı Brett Seyler şunları söyledi:

“Blockchain teknolojilerinin temel yenilikleri, hemen hemen tüm dijital etkileşim biçimleri için büyük bir potansiyeli ortaya koyuyor. Oyun endüstrisi, ağırlıklı olarak Blockchain teknolojisinin bütünlüğünden ve esnekliğinden çok fayda sağlayacağına inandığımız dijital mikro işlem ekonomileri tarafından yönlendirilen 140 milyar dolarlık küresel bir endüstri.”

Forte’nin ürünlerinin, Ripple’in XRP token’ı ile açık kaynaklı Interledger Protokolü’nü ve zincirler arası işlemleri barındırma çözümü Codius’u kullanıyor.

Forte, San Francisco merkezli bir Blockchain girişimdir ve girişimcilik fonu Andreessen Horowitz, Canaan Partners ve Coinbase Ventures gibi büyük sektör oyuncuları tarafından destekleniyor. Xpring, Ripple’ın Blockchain teknolojisi ile uğraşan geliştiriciler, girişimciler ve şirketler topluluğu oluşturma girişimi.

Her geçen gün Blockchain teknolojisi yavaş yavaş oyun endüstrisine giriyor. Son zamanlarda Ethereum (ETH) tabanlı dijital varlık token startup’ı Enjin, lider oyun geliştirme motoru Unity için bir Yazılım Geliştirme Kiti açacağını duyurdu. Bu, Unity geliştiricilerin, Ethereum Blockchain’inde ERC1155 uyumlu token dağıtımını oluşturmalarını, entegre etmelerini ve yönetmelerini sağlayacak.

Şubat ayında, Blockchain şirketi HashCash Consultants, oyun endüstrisi için beyaz etiketli kripto para birimi borsası ve token’laştırma hizmetlerini sunmak için açıklanmayan bir Avustralyalı video oyun geliştiricisi ile ortaklık yaptığını duyurdu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x