Yükleniyor...

Ripple ve SEC 22 Şubat’ta Hakim Karşısına Çıkacak!

New York Güney Bölge Mahkemesi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple aleyhindeki davası için ilk mahkeme tarihini belirledi

ripple sec xrp 1

New York Güney Bölge Mahkemesi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple aleyhindeki davası için ilk mahkeme tarihini belirledi. Edinilen bilgilere göre taraflar 22 Şubat’ta hakim karşısına çıkacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tüm taraflar, 22 Şubat’ta Yargıç Analisa Torres ile ilk duruşma öncesi konferansa katılacak. Dava uzaktan gerçekleştirilecek. Ön duruşma konferansları tipik olarak yargıçların bir dava düzenlemesine ve ön duruşma faaliyetlerinin ne zaman yürütüleceğine dair bir zaman çizelgesi oluşturmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Hâkim ayrıca, geçici bir duruşma tarihi belirlemek için konferans yapabilir.

SEC, Ripple’ın XRP’yi 2013’ten bugüne kadar kayıtsız bir menkul kıymet olarak yasadışı olarak sattığını iddia ediyor. Dava aynı zamanda Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucu ortak Chris Larsen’i de bireysel olarak ilgilendiriyor.

Ripple, SEC’in gerçekler ve yasalar konusunda yanlış olduğunu söylüyor ve “XRP sahipleri Ripple’ın kârını paylaşmıyor veya temettü alamıyor, oy hakları veya diğer şirket haklarına sahip değiller” ifadelerini kullanıyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x