Yükleniyor...

Ripple ve SEC Arasındaki Davada Savaş Sürüyor

SEC, MoU talepleri aracılığıyla yabancı borsalardan ve Ripple'ın denizaşırı iş ortaklarından bilgi almaya devam edebilir.

ripple sec

SEC, MoU talepleri aracılığıyla yabancı borsalardan ve Ripple’ın denizaşırı iş ortaklarından bilgi almaya devam edebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yargıç Sarah Netburn, Ripple’in ABD Menkul Kıymetler ve Komisyonu’nun (SEC) yabancı menkul kıymet düzenleyicilerine Mutabakat Muhtırası (MoU) talepleri göndermesini durdurma talebini reddetti. Daha önce bildirildiği üzere Ripple, bu tür taleplerin yabancı iş ortaklarına gözdağı verme amacını taşıdığını iddia etti ancak yargıç, bunların “kötü niyetle” yapıldığına dair hiçbir “kanıt” bulunmadığını iddia etti.

Sanıklar SEC’i yavaş ve verimsiz Lahey Sözleşmesi sürecini kullanmaya zorlamak istediler, ancak Netburn MoU taleplerinin kabul edilebilir olduğunu söylüyor:

“Taleplerin herhangi bir ikili anlaşmanın kapsamını aştığına dair hiçbir tartışma yapılmamıştır. Bunun yerine mahkemeler, Lahey Sözleşmesinin yabancı keşif yapmanın münhasır veya öncelikli yolu olduğu önermesini rutin olarak reddetmiştir.”

SEC, MoU talepleri yoluyla elde edilen tüm belgeleri hazırlamak zorunda ancak ayrıcalıklı belgeleri üretimden alıkoyabilir. SEC geçen ay, üç yabancı meslektaşının herhangi bir yardım sağlamayı reddettiğini açıkladı.

Yabancı talepler konusundaki karar, Ripple’in keşif savaşlarındaki ilk büyük başarısızlığı. Nisan ayında yargıç, Ripple’ın XRP, Bitcoin ve Ethereum ile ilgili belgelerin keşfedilmesini zorunlu kılma hareketini kısmen kabul etti. Ancak bu ayın başlarında Ripple’ın SEC personelinin kişisel e-postalarına erişemeyeceğini açıkladı.

Ayrıca, CEO Brad Garlinghouse ve kurucu ortak Chris Larsen, SEC’in kişisel bankacılık kayıtlarına yönelik taleplerini başarıyla engelledi. SEC şimdi Ripple’ı, XRP’nin yasal statüsüne ilişkin “aradığı veya aldığı” hukuki tavsiyeyi üretmeye zorlamaya çalışıyor, bu da davalıların “adil bildirim” savunmasını vurmasına yardımcı olacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x