Yükleniyor...

Ripple ve SEC Davası İle İlgili Yeni Gelişmeler, XRP Fiyat Analizi

SEC ve Ripple Davasında Yeni Süreç SEC ve Ripple arasında iki yıldır süren uzun dava sürecinde yeni gelişmeler yaşanıyor.

SEC ve Ripple Davasında Yeni Süreç

SEC ve Ripple arasında iki yıldır süren uzun dava sürecinde yeni gelişmeler yaşanıyor. En son yapılan mahkeme başvurusunda, Ripple Labs ve iki üst düzey yönetici, mahkemeden SEC’in yasaların gerektirdiği şekilde kendilerine karşı davasını kanıtlayamadığını iddia ederek lehlerine bir özet karar vermesini istedi. Bu talebin ardından SEC, özetlerin sunulması durgunda mahkemeden ek süre talep etti. Fakat Ripple, SEC’nin bu önerisinin, davanın çözümünü daha da geciktirmek için başka bir girişim olduğunu ve mahkemenin bunu reddetmesi gerektiğini söyledi. Ripple yetkilileri davanın görüldüğü New York Güney Bölgesi mahkemesine dilekçelerini sundu ve şimdiye kadar sundukları delillerden başka bir savunmaları olmadığını belirterek davanın artık bir karara bağlanmasını talep etti. 

SEC tarafına bakacak olursak SEC ise Ripple tarafından XRP satışı gerçekleşmesinin kripto parayı bir yatırım aracı sınıfına soktuğunu ve ABD Menkul Kıymetler yasasına göre bir menkul kıymet ihlali gerçekleştirdiğini bildirdiği dilekçesini mahkemeye sundu. SEC’nin davada uzlaşmayı seçme olasılığı seçenekler arasında bulunurken, mahkeme SEC’den önergeye karşı itirazını 18 Ekim’e kadar sunmasını talep etti. Tarafların sunduğu bu özet karar talebi birçok kişi tarafından davanın en önemli gelişmesi olarak görülüyor ve davanın yakında sonlanacağı düşünülüyor. 

Brad Garlinghouse Açıklama Yaptı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bu gelişmelerden sonra Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC’i eleştiren bir tweet paylaştı. Garlinghouse, paylaştığı tweette SEC’nin yasaları uygulamakla ilgilenmediğini iddia ederek: “Yetkilerini Kongre tarafından kendilerine verilen yetkinin çok ötesine genişletmek için izin verilmeyen bir çaba içinde her şeyi yeniden yapmak istiyorlar.” ifadelerini kullandı. 

XRP Fiyatı Neden Yükseliyor?

XRP fiyatı son 24 saatte %9,1 yükseliş kaydederek tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Peki piyasada 24 saat içerisinde en çok değer kazanan XRP’nin yükselişinin ardında ne var? Kripto para veri kaynağı Coingecko’ya göre son 24 saat içinde 451 milyondan fazla XRP token birden fazla bilinmeyen cüzdana taşındı. Toplam 173 milyon dolar değerinde alım gerçekleşti. Bununla birlikte yaşanan son artış da token’a olan ilginin artmasına sebep oldu. Bunun dışında Ripple Labs’in davanın reddedilmesini istemesi de yükseliş sebepleri arasında gösterilebilir. 

XRP Fiyat Analizi

XRP’ye göz gezdirdiğimizde son 24 saatlik verilere göre %7 ilk bir artış gerçekleştirdiğini ve en çok artış yaşayan kripto para olduğunu görüyoruz. 40 cent seviyesinde fiyat hareketliliğine devam eden XRP, yükselişine devam ederse karşısına çıkacak ilk direnç noktası 42 cent seviyesinde bulunuyor. 42 cent direncini aştığı takdirde karşılaşacağı direnç noktaları ise sırasıyla 46 cent ve 50 cent olarak karşımıza çıkıyor. Olası bir düşüş durumunda ise XRP’nin karşısında çıkacak ilk destek noktası 36 cent seviyesindeyken diğer destek noktaları ise 32 cent ve 28 cent seviyelerinde bulunuyor. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x