Yükleniyor...

Ripple ve SEC Davasında Olası Dört Sonuç

Kripto şirketi Ripple ile SEC arasında sona yaklaşılan davada, ABD'li avukat Jeremy Hogan olası dört sonuçtan bahsetti.

sec ripple

Kripto şirketi Ripple ile SEC arasında sona yaklaşılan davada, ABD‘li avukat Jeremy Hogan olası dört sonuçtan bahsetti.

Küresel ekonominin sarsıntılı döneminde, kripto para piyasasına olan ilgi giderek artış gösteriyor. Kripto endüstrisi, ayı piyasasının etkisinde olsa da yoğun ilgi görüyor. Ancak, sektörün bu ilerleyişi hukuksal süreçler ile de mücadele veriyor. Kripto endüstrisi, genellikle dolandırıcılık, iflas ve illegal olaylar sonucu hukuksal süreçlere maruz kalıyor. Kötü aktörlerin ve senaryoların sonucu olan bu durum, genel kripto benimsenmesini etkilemedi. Tüm bu süreçlerin ortasında, Ripple ve SEC arasındaki çekişmeli hukuk mücadelesi öne çıktı.

ABD’li Avukat, Ripple ve SEC Davasında Olası Dört Sonuç Tahmininde Bulundu

Popüler kripto projesi Ripple (XRP) ve SEC arasında geçen menkul kıymet davasında sona yaklaşıldı. Her iki tarafın da yaptığı sunumlar, davanın sonucunu belirlemek için önemli bir adım oldu. Ripple, mahkeme tarafında elde ettiği güç ile kazançlar elde etmeyi başardı.

Henüz kesin bir dava sonucu verilmese de kripto endüstrisi Ripple‘ın kazanacağını düşünüyor. Diğer tarafta, ABD‘li bir avukat olan Jeremy Hogan’dan dört tahmin geldi.

Hogan‘ın dört senaryoda; Ripple şirketinin davayı kazanması, SEC tarafının davayı kazanması, davanın beraberlik ile sonuçlanması ve davada beklenmedik bir kararın verilmesi yer alıyor.

Hogan, Ripple‘ın kazandığı ihtimali menkul kıymet olmamasına bağladı. Hogan‘a göre XRP, alıcısına karşı herhangi bir yasal yükümlülük sergilemiyor.

Avukat, SEC tarafının kazanmasını da XRP‘nin kullanım alanına bağladı. Avukata göre, düzenleyici kanıtları XRP‘nin sınır ötesi ödemeleri güçlendirmede kullanıldığını ortaya çıkarırsa SEC kazanabilir.

Beraberlik ve beklenmedik karar taraflarına değinen Hogan, bu ihtimallerin hukuksal süreçlerde bir olasılık olarak görüldüğünü aktardı.


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Murad
Murad
1 yıl önce

Ripple davası kimsenin umrunda değil artık suyu çıktı o manipülasyonun boşuna haber yapmak için kendini yorma

0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x