Yükleniyor...

Ripple ve SEC Davasındaki İsimler Genişliyor

Yeni Spor Ekonomisi Enstitüsü (NESI), SEC'i Ripple'a karşı mücadelesinde desteklemek için mahkemeye özet başvurusunda bulundu.

Ripple ve SEC Davasindaki Isimler Genisliyor

Yeni Spor Ekonomisi Enstitüsü (NESI), SEC’i Ripple’a karşı mücadelesinde desteklemek için mahkemeye özet başvurusunda bulundu.

Uzun bir süre önce ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple’ı XRP’nin kayıt dışı menkul kıymet satışları gerçekleştirdiği iddiasıyla mahkemeye verdi. SEC ve Ripple arasında yaklaşık 2 yıldır süren yasal bir savaş var. Geçtiğimiz günlerde dava için Ripple’a yeni destekçiler gelmişti. Şimdi de SEC’in tarafına yeni bir isim katıldı.

Ripple Davasında SEC’e Yeni Destekçi

Yeni Spor Ekonomisi Enstitüsü (NESI), Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile olan davası için özet sunmak istedi.

NSEI, özetinde, Ripple‘a bağlı XRP kripto para biriminin spekülatif bir araç olduğunu savunuyor. SEC destekçisi, davalıların Howey testinin ortak girişim unsurunu çok fazla okuduğunu ve Ripple’ın, her fırsatta kusura bakmadığını ve gerçek niyeti yanlış yorumladığını iddia ediyor.

NSEI’ye göre bir XRP yatırımcı oldukça spekülatif bir varlığa bağımlıdır. Ayrıca kurum spekülatif niyetin tüketim niyetinden çok daha ağır bastığına inanıyor. Özette, kurumun Ripple ve XRP‘nin spekülasyon için orada olduğu belirtiliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x