Yükleniyor...

Ripple ve SEC Davasının Ön Duruşması Görüldü: İlk Bilgiler Gelmeye Başladı

Ripple ve SEC davasının ön duruşması bugün gerçekleşti

ripple sec xrp dava durusma

Ripple ve SEC davasının ön duruşması bugün gerçekleşti. Davanın genel durumunun değerlendirildiği bu duruşmadan bilgiler gelmeye başladı. Duruşmada Ripple da karşı suçlamalarda bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Herkese açık bir biçimde gerçekleştirilen duruşmada karşılıklı suçlamalar tartışıldı. Özellikle Ripple’ın SEC hakkında bir iddiası oldukça dikkat çekiciydi. Ripple’ın iddiasına göre SEC, görüştüğü borsalara XRP’nin menkul kıymet olduğuna dair herhangi bir uyarıda bulunmamış. Kripto para borsaları da kendi araştırmalarını yaparak, XRP’yi listelemeye karar vermiş.

İddialara göre Ripple / SEC duruşmasındaki en büyük haber şu şekilde: Davalıların SEC’in 2019’da ve öncesinde birçok piyasa aktörü ve borsası ile XRP hakkında görüşmeler yaptığına ve XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu veya menkul kıymet olarak satıldığını onlara asla söylemediğine dair kanıtları var.

https://twitter.com/digitalassetbuy/status/1363882252590080000?s=20

Digital Asset Investor adlı profilden yapılan bilgilendirmelere göre Brad Garlinghouse, SEC’in sofistike borsalara XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu söylemediğini ve bu yüzden onu listelediklerini söyledi.

İddiaları Reddettiler

Ripple avukatları ayrıca SEC’in, Ripple’ın XRP’nin menkul kıymet olduğunu bildiği halde satış yaptıkları iddialarına da karşı çıktı. Öte yandan kripto para topluluğunun yorumlarına göre Ripple kurucuları Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’in suçlamaları reddetmesi ve karşı suçlamalarda bulunamsı SEC’in elinin zayıf olduğunu gösteriyor.

Bir diğer edinilen bilgiye göre Ripple avukatları SEC’in manipülatif işlemler yaptığını, bu davanın tüm piyasayı manipüle ettiğini ifade etti. Avukatlar, XRP’nin menkul kıymet olmadığını savunuyor.

Haberlerin ardından XRP fiyatında son 1 saatte %5.3 oranında artış yaşandı. XRP, yazının yazıldığı sırada kripto para piyasasında ilk 10’da yeşil bölgede olan tek kripto para birimiydi.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x