Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Ripple (XRP) Ripple ve SEC Davasının Ön Duruşması Görüldü: İlk Bilgiler Gelmeye Başladı

Ripple ve SEC Davasının Ön Duruşması Görüldü: İlk Bilgiler Gelmeye Başladı

ABONE OL:google-news

Ripple ve SEC davasının ön duruşması bugün gerçekleşti. Davanın genel durumunun değerlendirildiği bu duruşmadan bilgiler gelmeye başladı. Duruşmada Ripple da karşı suçlamalarda bulundu.

Herkese açık bir biçimde gerçekleştirilen duruşmada karşılıklı suçlamalar tartışıldı. Özellikle Ripple’ın SEC hakkında bir iddiası oldukça dikkat çekiciydi. Ripple’ın iddiasına göre SEC, görüştüğü borsalara XRP’nin menkul kıymet olduğuna dair herhangi bir uyarıda bulunmamış. Kripto para borsaları da kendi araştırmalarını yaparak, XRP’yi listelemeye karar vermiş.

İddialara göre Ripple / SEC duruşmasındaki en büyük haber şu şekilde: Davalıların SEC’in 2019’da ve öncesinde birçok piyasa aktörü ve borsası ile XRP hakkında görüşmeler yaptığına ve XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu veya menkul kıymet olarak satıldığını onlara asla söylemediğine dair kanıtları var.

Digital Asset Investor adlı profilden yapılan bilgilendirmelere göre Brad Garlinghouse, SEC’in sofistike borsalara XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu söylemediğini ve bu yüzden onu listelediklerini söyledi.

İddiaları Reddettiler

Ripple avukatları ayrıca SEC’in, Ripple’ın XRP’nin menkul kıymet olduğunu bildiği halde satış yaptıkları iddialarına da karşı çıktı. Öte yandan kripto para topluluğunun yorumlarına göre Ripple kurucuları Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’in suçlamaları reddetmesi ve karşı suçlamalarda bulunamsı SEC’in elinin zayıf olduğunu gösteriyor.

Bir diğer edinilen bilgiye göre Ripple avukatları SEC’in manipülatif işlemler yaptığını, bu davanın tüm piyasayı manipüle ettiğini ifade etti. Avukatlar, XRP’nin menkul kıymet olmadığını savunuyor.

Haberlerin ardından XRP fiyatında son 1 saatte %5.3 oranında artış yaşandı. XRP, yazının yazıldığı sırada kripto para piyasasında ilk 10’da yeşil bölgede olan tek kripto para birimiydi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar