Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Ripple ve SEC'ten Ortak Açıklama: XRP Davasında Uzlaşmaya Varılacak mı?

Ripple ve SEC’ten Ortak Açıklama: XRP Davasında Uzlaşmaya Varılacak mı?

ABONE OL:google-news

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Ripple, ABD’nin New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesi’nden federal yargıç Analisa Torres’e ortak bir mektup göndererek “şu anda” çözüm olasılığı olmadığını söyledi:

“Taraflarla buluşuldu, görüşüldü ve uzlaşma olasılığı tartışıldı, şu anda bir çözüm olasılığı olduğuna inanmıyorum. Ancak, herhangi bir davalı için prensipte herhangi bir çözüme varılırsa taraflar derhal mahkemeyi bilgilendireceklerdir.”

Ancak mektupta, uzlaşma görüşmelerinin teşkilatı çoktan terk etmiş olan SEC’in bölüm yöneticileriyle yapıldığından bahsediliyor:

“Davalılar ifadeye katılıyor, ancak önceki uzlaşma görüşmelerinin eski yönetimin altında yapıldığını ve esas olarak SEC’den ayrılan ilgili bölüm müdürleriyle yapıldığını not edin.”

Ocak ayı başlarında, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC’in suçlamalarını çözme girişimlerinin başarısız olduğunu açıklamıştı. Ripple, Biden yönetiminin zor durumdaki blokzinciri şirketine karşı daha ılımlı yaklaşacağını umut etmeye devam ediyor.

Bununla birlikte, Ocak ayında Başkan Joe Biden tarafından SEC başkanı olarak aday gösterilen Gary Gensler, XRP’nin bir menkul kıymet olarak görülmesi için “güçlü bir delile” sahip olduğunu açıkça belirtti.

Dava En Az Ağustos Ayına Kadar Sürecek

SEC, kayıtsız bir menkul kıymet olarak değerlendirilen XRP’nin satışları nedeniyle, Aralık ayı sonlarında Ripple’ı dava ederek kripto para sektöründeki şimdiye kadarki en büyük hedefinin peşinden gitti.

Yargıç Torres, 29 Aralık tarihinde taraflardan standart bir yasal prosedür olan bir sulh hakimi için onay vermelerini istedi. SEC ve Ripple beklendiği gibi davayı hızlandırmayı reddetti.

Ön duruşması 22 Şubat tarihinde gerçekleşecek olan dava, tüm keşiflerin tamamlanması gerektiği, en az 19 Ağustos tarihine kadar sürecek.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Dilek Sarı
Dilek Sarıhttps://www.coinkolik.com
1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar