Yükleniyor...

Ripple, Wyoming Eyaletine Kayıt Yaptırdı

Edinilen bilgilere göre Ripple, bundan sonra Wyoming’de kayıtlı bir işletme olarak hizmet sunacak

ripple wyoming eyaletine kayit yaptirdi

Edinilen bilgilere göre Ripple, bundan sonra Wyoming’de kayıtlı bir işletme olarak hizmet sunacak. Avanti Bank & Trust’ın kurucusu ve CEO’su Caitlin Long tarafından paylaşılan son dosyaya göre Ripple, Wyoming eyaletinde kayıt yaptırdı. San Francisco merkezli şirket başlangıçta Delaware’de kayıtlıydı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Caitlin Long, Twitter’da “Daha fazla kripto şirketi, kripto dostu yasalarımız nedeniyle Wyoming’in Delaware’den daha iyi bir ikametgah olduğunu fark ediyor” dedi. Long, kripto parayla ilişkili firmaların, kripto para birimlerinin mülk ve satış vergisinden muaf olması nedeniyle Wyoming’e taşınmayı düşünmesi gerektiğini söyledi. Bununla beraber Wyoming’de şirketler kurumsal ya da franchaise vergisine de tabi tutulmuyor.

Ripple, ana ofisi hala San Francisco olarak görünüyor. Bu nedenle genel merkezin kripto dostu eyalete taşınması gibi bir durum şimdilik söz konusu değil. Bununla birlikte, Ripple kurucu ortağı Chris Larsen ve CEO Brad Garlinghouse, uzun zamandır Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto paralar ve blok zinciri konusunda net düzenleyici eksikliklerinden memnun olmadıklarını dile getiriyordu.

Long Tepki Topladı

Long, Twitter’daki bu paylaşımı nedeniyle tepki topladı. Bunun sebebi ise Ripple ve SEC arasında süren dava. Önde gelen bir kripto para savunucusu olan Long’a çoğu kişi bu paylaşımla kendi itibarına zarar verdiğini söyledi.

Ripple, 2020’nin sonlarında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından kayıtsız XRP satışları nedeniyle dava edilmişti. Davanın ön duruşması bugün gerçekleşecek.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x