Yükleniyor...

Ripple’ı (XRP) 0,30 Dolar Altında Tutan 3 Faktör

Ripple (XRP) yeni yıla çok iyi başladı ve umut verici şekilde yüzde 20'lik bir toparlanma ile en çok değer kazanan kripto paralar arasında yerini aldı fakat özellikle bugün itibari ile ralli durdu ve boğalar XRP fiyatını 0,30 dolar üzerine çıkarmakta oldukça zorlanıyor.

xrp ripple

Ripple (XRP) yeni yıla çok iyi başladı ve umut verici şekilde yüzde 20’lik bir toparlanma ile en çok değer kazanan kripto paralar arasında yerini aldı fakat özellikle bugün itibari ile ralli durdu ve boğalar XRP fiyatını 0,30 dolar üzerine çıkarmakta oldukça zorlanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Küresel olarak kabul gören kripto paralar arasında yer alan XRP, kamuoyu tarafından daha yüksek seviyelerde görülmek isteniyor ancak Ripple, 0,21 dolar ile 0,30 dolar arasında sıkışıp kalmış durumda. XRP’yi 0,30 dolar üzerine çıkmasını engelleyen 3 faktör bulunuyor.

Bitcoin’in (BTC) Rallisinin Yavaşlaması

Bitcoin (BTC) fiyatının 10.000 dolar altına geri çekilmesi, doğrudan altcoin’leri de yükselten rallinin durmasına sebep oldu. XRP, nispeten Bitcoin’den ayrışmasına rağmen BTC fiyatından doğrudan etkilenmeye devam ediyor. 0,27 dolar seviyesine gerileyen XRP için bu seviyeler halen fırlatma rampasını görevini üstlenebilir ancak şimdilik XRP’de Bitcoin’in hızlanmasını bekliyor.

Olası Jed McCaleb Satışı

Ripple’ın eski CTO’su ve arkasındaki beyin Jed McCaleb halen kıdem tazminatı olarak XRP almaya devam ediyor. McCaleb’ın sadece en son aldığı 19 milyon adet XRP’yi satmaya kalkışması bile XRP’nin fiyatını aşağıya çekebilir.

XRP her ne kadar emanet rezervlerini satışa çıkarmayacağını söyleyerek piyasaları sakinleştirmeye çalışsa da piyasalarda McCaleb korkusu sürüyor.

Multicoin Capital Uyarısı

Finansal riskten korunma fonlarından birisi olan Multicoin Capital, 2020 yılının en çok başarı gösteren kripto paralar arasında yerini alan XRP’ye karşı kullanıcıların dikkatli olması uyarısında bulundu. Bu tür yaklaşımlar kullanıcıların güvenini sarsmakta ve XRP’yi daha üst seviyelerde görülmesini engelliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x