Yükleniyor...

Ripple’ı (XRP) 2020’de 1 Dolara Götürecek Faktörler

Ripple (XRP) görkemli günlerine geri dönmeye çalışıyor.

Ripple’ı XRP 2020’de 1 Dolara Ulaştıracak Faktörler

Ripple (XRP) görkemli günlerine geri dönmeye çalışıyor. En büyük üçüncü kripto para tıpkı piyasadaki diğer kripto paraların çoğu gibi ayı piyasasında ağır kayıplar verdi, ancak bu durum XRP’nin yükseliş potansiyelini hiçbir zaman engelleyemedi.

Ripple (XRP) Ayı Piyasasında Büyük Kayıp Verdi

Kripto para piyasasına sürülmesinden birkaç yıl sonra XRP, Ocak 2018’de 3.84 dolara yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesine yüzde 1000’den fazla artışla ulaştı.

Kademeli bir şekilde büyümesi onu 3. en büyük kripto para birimi yaptı. Bununla birlikte, kripto para birimi yavaşça aşağı yönlü hareket etmeye başladı ve yüzde 90’dan fazla değer kaybetti.

2019 yılında XRP uzun bir süre 0,20 dolar seviyesinde işlem gördü. Ancak 2020 kripto para birimi için biraz daha iyi başladı. Açıklanan ortaklıklarla beraber 3. en büyük dijtal varlık şu anda 0,23 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bu yıla biraz daha iyi başlamasına rağmen, kripto paranın 1 dolara ulaşıp ulaşamayacağı merak ediliyor.

Bitcoin Yarılanması XRP’nin Fiyatına Etki Edebilir

2020, Bitcoin yarılanma etkinliği sebebiyle kripto para birimleri ve özellikle altcoin’ler için iyi bir yıl olacağının sinyallerini veriyor. Bitcoin şüphesiz en büyük kripto para birimi ve birçok kez yükselişiyle altcoin’leri peşinden sürüklemiştir.

Bitcoin zaten bu yıl yüzde 20 arttı ve daha fazla yükselmesi bekleniyor. XRP’nin bu yılki yükselişinin bir kısmı da Bitcoin’e ve yarılanma etkinliğine bağlı ki Bitcoin’in XRP’yi keyifli bir yolculuğu çıkarması bekleniyor.

Ripple Ortaklıkları XRP İçin Gelecek Vaat Ediyor

Ripple’ın XRP’sinin tekrar 1 dolara yükselmesine yardımcı olabilecek bir diğer faktör, onu çevreleyen projeler, ortaklıklar. Ripple, bu ortaklıklar serisine ilk MoneyGram ile başladı ve bunun sonucunda XRP büyük kazançlar elde etti.

Yakın zamanda ise RippleNet, birçok Asya pazarı için fintech çözümleri sunan Tayland merkezli banka Siam Commercial Bank ile ortaklık kurdu. Ortaklıkla RippleNet’in yeni bir uygulama ve ödeme sisteminin temelini oluşturmaya çalışıyor. Bankacılık uygulaması, bankanın 6 milyon güçlü kullanıcı tabanına Ripple’ın XRP’sini sunacak ve bu da XRP’nin günlük kullanımını artıracak.

Ripple (XRP) Taban Oluşturuyor

XRP birçok sert fiyat dalgalanmasında 0,20 dolar seviyesini koruyarak kuvvetli bir direnç oluşturdu. Özellikle ayı piyasasında en kötü performans göstermesi ve kayda değer bir yükseliş gösterememesi kripto para için beklentileri yükseltti. Dibe ulaşmış olduğu düşüncesi ve yatırımcılarının sabırlı bekleyişleri XRP için her an büyük bir patlama yaşanacağını hissini sıcak tuttu.

Ripple ortaklıkların devamı ve SEC’ten gelecek iyi haberlerle XRP’nin 2020’de beklentileri karşılayabileceğini düşündürüyor. Üçüncü en büyük kripto para birimi olumlu haberlerin etkisiyle eski şaşalı günlerine dönebilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x