Yükleniyor...
AL / SAT
Paribu İlk Adım
Anasayfa Kripto Para Haberleri Ripple (XRP) Aktif Adres Sayısında Ciddi Düşüş Yaşanıyor

Ripple (XRP) Aktif Adres Sayısında Ciddi Düşüş Yaşanıyor

ABONE OL:google-news

Kripto analisti CryptoRand, Twitter üzerinden paylaştığı grafik ile geçtiğimiz ay kripto varlıkların aktif adreslerinde düşüşler meydana geldiğini belirtti. Açık ara en büyük düşüşü yaşayan kripto varlık ise Ripple (XRP) oldu.

https://twitter.com/crypto_rand/status/1245057792823758849?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1245057792823758849&ref_url=https%3A%2F%2Fbitcoinist.com%2Fxrp-falls-behind-bitcoin-sv-dogecoin%2F

Tweet’te belirtildiği gibi XRP dinamik adreslere geçtiğimiz ay değerleri göz önüne alındığında 29.208 düşmüş. Genel olarak baktığımızda yaşanan düşüşün en büyük sebebi ise birçok yatırımcının kripto varlıklarını borsalardan çekip kendi kişisel cüzdanlara taşıması olarak gösteriliyor. Bu durum aslında kripto varlıklara olan güvenin arttığının da bir göstergesi denilebilir. Yatırımcılar varlıklarını borsadan çekip uzun vadeli olarak saklayacakları cüzdanları tercih ediyorlar.

Grafikten de görebileceğimiz gibi Ethereum (ETH) gibi bazı kripto varlıkların adres sayısında ise artışlar mevcut. Bu durumun en büyük sebebi merkezi olmayan finansta (DeFi), Ethereum blok zincirinin artan kullanımını yansıtıyor.

Kripto varlıklarının kitlesel olarak benimsenmesi ile ağ kullanımı ve adres sayılarında artışlar yaşanacaktır. Bitcoin dahil tüm kripto varlıklar uzun vadede hayatta kalabilmeleri ve ağ sağlıklarını koruyabilmeleri için faydalarını kanıtlamak zorundalar.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Semih Alkan
Semih Alkan
Semih Alkan, 1992 yılında Ankara’da doğdu. Atılım Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezun olan Semih, öğrencilik yıllarında teknoloji haber editörlüğü yapmış daha sonra kripto paralara olan ilgisi onu bu konuda yazarlığa sürüklemiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar