Yükleniyor...

Ripple (XRP) Aktif Piyasa Sayısıyla 400’ü Aştı

Kripto para türevleri borsası FTX'in CEO'su Sam Bankman-Fried, son paylaşımında Ripple (XRP) için spot piyasasının açıldığını duyurdu.

Ripple XRP Aktif Piyasa Sayısıyla 400’ü Aştı

Kripto para türevleri borsası FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, son paylaşımında Ripple (XRP) için spot piyasasının açıldığını duyurdu. Böylece XRP, artık borsada bulunan herhangi bir vadeli işlem ticareti için teminat olarak kullanılabilecek.

FTX, Ripple (XRP) Listelemesinde Geçikti

Dördüncü en büyük kripto para birimi yazım sırasında yüzde 0,5’lik makul bir fiyat artışından sonra 0,198 dolardan işlem görüyor.

Bankman-Fried, FTX’in, Chainlink (LINK), Bitcoin SV (BSV) ve Tron (TRX) gibi daha küçük kripto para birimleri için spot piyasasına sahip olması nedeniyle “gecikmiş bir teklif” olduğunu da belirtiyor.

Mayıs 2019’da piyasaya sürülen Binance destekli borsa, yenilikçi ürünleri listelemesi nedeniyle öne çıkıyor. FTX, tahmin piyasaları nedeniyle özellikle dikkat çekicidir. 2020 ABD başkanlık seçimlerinin (TRUMP-2020 ve BIDEN-2020) sonucuna bahis yapılmasına izin veren vadeli işlem sözleşmeleri bulunmaktadır. Ayrıca petrol ve madencilik hash rate’ın fiyatını takip eden tokenlere sahiptir.

Başlangıçta Asya pazarına odaklandıktan sonra, borsa Nisan ayı sonunda ABD’ye açıldığını duyurdu. 19 Temmuz’da 257 milyon dolara ulaşan günlük işlem hacmi ile yedinci en büyük borsa konumuna yükseldi.

400 XRP Piyasası

CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre, XRP’nin 400 aktif piyasası bulunuyor. CMC’nin hacim, likidite ve trafiği dikkate alan yeni sıralama sistemine göre Binance’de listelenen XRP/USDT çifti en büyük hacme sahip gözüküyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner